Культура

Делегація Житомирської області з’їздила у Францію, щоб підписати меморандум про співпрацю у вшануванні Оноре де Бальзака

21 травня 2019, 10:41

У рамках відзначення 220-ї річниці з дня народження Оноре де Бальзака Житомирщина підписала меморандум про співпрацю у сферах культури та туризму з французьким містом Тур, де народився письменник.

Про це розповіла начальник управління культури та туризму ОДА Тетяна Парфентієва – поінформувала 20 травня прес-служба облдержадміністрації.

«У 2019 році Франція і Україна відзначають 220 років з дня народження видатного письменника Оноре де Бальзака. Французьке місто Тур, де народився Бальзак, просто перетворилося на культурний центр, присвячений письменнику. Тут всього 130 тисяч жителів, але на рік заплановано 150 культурних подій, пов’язаних лише з Бальзаком. Житомирщина теж долучається до цієї дати, адже Верхівня та Бердичів є вагомими місцями у біографії митця. Цьогоріч ми реалізовуємо великий проект «Бальзак-220», у рамках якого проходять вистави, конкурси, виставки, покази фільмів, очікуємо на Бальзак-пікнік. Тому саме ця ювілейна дата підштовхнула до об’єднання зусиль та співпраці з містом Тур», – зазначила Тетяна Парфентієва.

Під час поїздки української делегації до Франції, Тетяна Парфентієва разом з міським головою Бердичева Василем Мазуром, сільським головою Верхівні Володимиром Петренком підписали меморандум про співпрацю з мером міста Тур Крістофом Буше. Приєднався до такого партнерства і голова Шевченківського району міста Києва Олег Гаряга.

«Такі кроки дозволяють стирати кордони, пізнавати різні культури, робити спільні проекти, залучати туристів, прокладаючи туристичні маршрути. Плануємо спільно зробити реставрацію у Верхівні, створити там потужну експозицію – французи нам навіть погодилися додати деякі експонати, щоб було цікавіше. Також маємо амбітну ідею – створити українсько-французький культурний центр, аби об’єднати дві культури та будувати культурні мости», – розповіла Тетяна Парфентієва.

За її словами, у наступному місяці планується зустрічний візит французької делегації на Житомирщину.

Як повідомляв Житомир.info, минулого року Житомирський обласний туристичний інформаційний центр інформував про велику делегацію з Франції в рамках міжнародного проекту на відзначення 220-ї річниці з дня народження Оноре де Бальзака, яку очікували в травні 2019 року в Житомирській області. В березні 2019 року стартував фестиваль Balzac Fest, що охоплює міста, які відвідав Бальзак під час своїх подорожей Україною – міста Київ, Житомир, Бердичів та село Верхівня Ружинської області.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ОДА Бальзак Франція Парфєнтієва  
Матеріали по темі