Суспільство

​У двох районах Житомирської області запровадили карантин через амброзію та кукурудзяного жука

15 September 2019, 14:06

У селищі Романів Романівського району Житомирської області на площі 47 соток запровадили карантинний режим через розповсюдження амброзії полинолистої, а у Баранівському районі на площі 77 гектарів – карантин через західного кукурудзяного жука.

Про це повідомляє сайт Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області.

«При проведенні фітосанітарного моніторингу державними фітосанітарними інспекторами ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області було виявлено регульований шкідливий організм – Амброзія полинолиста (Ambrosia artemisifolia) на території смт Романів, Романівського району, на площі 0,47 га. На даній території розпорядженням першого заступника голови Романівської районної адміністрації від 13.09.2019 року було запроваджено карантинний режим та затверджені заходи щодо локалізації та ліквідації вогнища», - поінформував сайт 13 вересня і надав посилання на розпорядження голови Романівської РДА.

Наприкінці серпня 2019 року державні фітосанітарні інспектори виявили на території ТОВ «Баранівське сільськогосподарське підприємство – 1» нові вогнища Західного кукурудзяного жука, через що на карантині залишаються землі площею 77 га.

«На даний час площа зараження Західним кукурудзяним жуком в Житомирській області сягає 714,26 га, це 6 районів області: Баранівський, Романівський, Радомишльський, Чуднівський, Бердичівський, Житомирський та Новоград-Волинський. На цих територіях запроваджено карантинний режим та здійснюються заходи з локалізації та ліквідації», - інформувала Держпродспоживслужба 28 серпня 2019 року.

Нагадаємо, у липні 2019 фахівці Держпродспоживслужби пояснювали, хто повинен знищувати амброзію та борщівник у Житомирській області.

Як повідомляв Житомир.info, у 2017 році в Житомирській області амброзією було вражено 81 га земельних ділянок, а Західний кукурудзяний жук розмножився на 462 га території.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: кукурудзяний жук амброзія карантин Держпродспоживслужба  
Матеріали по темі