Культура

Панно на стіні гімназії у селищі Житомирської області внесли до переліку об’єктів культурної спадщини

11 November 2019, 12:57

Мозаїчне панно, зображене на стіні гімназії в смт Миропіль Романівського району Житомирської області, внесене до переліку об’єктів культурної спадщини.

Відповідне розпорядження голови Житомирської облдержадміністрації опубліковане на сайті ОДА.

«З метою збереження щойно виявлених об’єктів культурної спадщини, враховуючи наявну облікову документацію, внести до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини «Панно мозаїки на стіні гімназії» за адресою смт Миропіль Миропільська ОТГ вулиця Центральна, 46. Управлінню культури та туризму обласної державної адміністрації повідомити власника про необхідність укладання охоронного договору на щойно виявлений об’єкт культурної спадщини», – йдеться у розпорядженні.

Вказане мозаїчне панно до об’єктів культурної спадщини внесене, зокрема, на основі наказу Міністерства культури від 27 червня 2019 року №501 «Про внесення змін до Порядку обліку об’єктів культурної спадщини». У наказі зазначено, що «рішення про занесення об'єкта культурної спадщини до Переліку приймається у формі розпорядження голови місцевої державної адміністрації».

Про мозаїчне панно, зображене на стіні Миропільської гімназії, у серпні 2018 року писав Твій Романів. Журналісти видання зазначали, що місцеві жителі просили зберегти малюнок на стіні.

«Нині в закладі проходить утеплення фасадів, і жителі хвилюються, що мозаїчне панно, авторкою якого є місцева художниця, член Спілки художників України Зінаїда Мосійчук, можуть закрити утеплювачем або ж взагалі збити. У Миропільській селищній раді Твій Романів повідомили, що поки панно ніхто збивати не буде, замовник ремонту, департамент будівництва і інфраструктури Житомирської ОДА, нині вирішує, що робити з панно і як утеплювати цю сторону будівлі», – йшлося у повідомленні на сайті Твій Романів від 31 серпня 2018 року.


Фото з сайту Твій Романів. Автор – Петро Клименко

На сайті «Монументальні пам’ятки пізнього модернізму Житомирщини» опублікована біографія авторки мозаїчного панно.

Зінаїда Мосійчук народилась 5 жовтня 1929 у селі Калинівка Макаровського району Київської області (нині місто у Вінницькій області) у родині колгоспних працівників. В період з 1946-го до 1951-го року Мосійчук навчалась в Київському училищі прикладного мистецтва, отримала освіту як художниця-виконавиця архітектурно-художньої кераміки. У 1957-му переїхала до Баранівки і продовжила працювати художницею на Баранівському порцеляновому заводі. У 1966-му році її родина знову змінила місце проживання — цього разу вона разом з чоловіком та двома дітьми оселилась в Житомирі. Наступного року Мосійчук почала працювати у житомирських художньо-виробничих майстернях.

Також на сайті «Монументальних пам’яток» є перелік деяких робіт Зінаїди Мосійчук. Художниця, зокрема, оздобила не один дитячий садочок і школу в Житомирі, вона є авторкою і багатьох інших композицій на будівлях міста й області. Перелік деяких з них:

Житомирський ДНЗ №45, 1976, керамічна мозаїка
Житомирський комбінат силікатних виробів, 1976, керамічна мозаїка
«Садко», Центр професійно-технічної освіти (ТУ2), Житомир, 1982, керамічна мозаїка
«Мир», санаторій «Лісова казка», Коростишів, 1981, керамічна мозаїка
Автопавільйон, Гуйва, 1974, керамічна мозаїка
Автопавільйон, Сінгури, 1974, керамічна мозаїка
Житомирська ЗОШ № 33, 1973, керамічно-смальтова мозаїка
«Іван Царевич», Житомирський меблевий комбінат (ТЦ Глобал), 1978
ПАТ «Електровимірювач», 1977,
Житомирська ЗОШ № 30, 1976, настінний розпис
«Лісова пісня», санаторій «Дениші», 1983
В’їзний знак в Овруцького району, 1982
«Щасливе дитинство», Житомирський ДНЗ №50, 1980, керамічна мозаїка.

Фото житомирських будівель з мозаїкою радянських часів, зроблені влітку 2017 року, дивіться тут

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: панно мозаїка Миропіль культурна спадщина  
Матеріали по темі