Події

У райцентрі Житомирської області суд оштрафував ФОПа на 17 тис. грн за торгівлю під час карантину

6 квітня 2020, 16:46

У смт Романів Житомирської області суд виніс постанову стосовно фізичної особи-підприємця за здійснення торгівлі непродовольчими товарами під час карантину. ФОПа оштрафували на 17 тис. грн.

Постанова Романівського районного суду щодо вказаної справи про адмінправопорушення у Єдиному державному реєстрі судових рішень була оприлюднена 2 квітня.

«24 березня 2020 року о 10 годині 40 хвилин в приміщенні магазину "Чародій", що розташований по вул. Небесної Сотні,92 в смт Романів Житомирської області, фізична особа-підприємець ОСОБА_1 здійснював торгівлю непродовольчими товарами, чим порушив правила щодо карантину людей, передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. №211 із змінами, що внесені постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2020 р. №215», – йдеться у постанові.

Зазначено також, що під час розгляду справи ФОП пояснив, що «24 березня 2020 року близько 10 години торгівля у магазині ним не здійснювалася, а магазин був відчинений виключно для здійсненням прибирання даного приміщення. Окрім цього зазначив, що про заборону торгівлі його ніхто не попереджав».

Однак суд постановив «ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого статтею 44-3 КУпАП та накласти адміністративне стягнення – штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (дсімнадцять тисяч) грн»

Також з ФОП стягнули на користь держави судовий збір в сумі 420,40 грн.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Романівський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

А у місті Малин відбувся суд щодо жінки-баристи, яка продавала каву.

«Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 за № 390203, 24 березня 2020 року близько 11 год. 20 хв. ОСОБА_1 порушила правила карантину людей по вул. Грушевського, 43 в м. Малині Житомирської області, здійснюючи роздрібну торгівлю кавою в «Каво-Панд Мішель», не припинивши роботу закладу всупереч п.3 ч.2 Постанови Кабінету Міністрів України №211 від 11.03.2020 року», – йдеться у постанові Малинського районного суду, оприлюдненій 2 квітня.

Розглянувши матеріали протоколів, суд дійшов висновку, що даний протокол підлягає поверненню на доопрацювання.

«В даному випадку суб`єктом господарювання є фізична особа-підприємець ОСОБА_2 , яка не припинила роботу з торгівельної діяльності, а з метою її реалізації 24.03.2020 року уклала трудовий договір з ОСОБА_1 та допустила працівника до виконання трудових обов`язків. В протоколі відсутні дані про те, що бариста в силу своїх повноважень має повноваження роботу суб`єкта господарювання, а від так є суб`єктом адміністративного правопорушення. Таким чином, розгляд судом матеріалів адміністративного протоколу та прийняття процесуального рішення є неможливим, а тому матеріали слід повернути для доопрацювання», – йдеться у матеріалах суду.

Суду виніс відповідну постанову – повернути справу на доопрацювання.

Нагадаємо, 27 березня 2020 у Житомирському районі спеціалісти Держпродспоживслужби склали протокол на власника кафе через порушення карантинних обмежень: у закладі громадського харчування біля смт Гуйва під час рейду зафіксували факт обслуговування клієнтів. Було складено відповідний протокол, власнику загрожує штраф у сумі від 17 до 34 тис. грн.

Як повідомляв Житомир.info, 20 березня 2020 року стало відомо, що в Україні було винесене перше рішення суду за порушення правил карантину: Шевченківський районний суд міста Києва оштрафував місцеву жительку на 17 тис. грн за торгівлю продуктами з рук.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: коронавірус COVID-19 карантин торгівля суд штраф  
Матеріали по темі