Здоров'я

​З квітня замість породіллі за пологи платить НСЗУ, але покращений сервіс і домовленості з лікарем до програми не входять

22 April 2020, 15:13

В Україні 393 лікарні та пологових будинки уклали договір з Національною службою здоров’я на надання послуги «Медична допомога при пологах» та вже отримали аванс від НСЗУ. За кожні пологи заклади охорони здоров’я отримуватимуть від НСЗУ оплату у розмірі 8 136 грн. Пацієнткам не потрібно купувати ліки по списку чи сплачувати «благодійні» внески. Особисті домовленості пацієнтки з певним лікарем про пологи не входять до програми медичних гарантій.

Про це 22 квітня повідомила пресслужба Національної служби здоров’я.

« Медична допомога при пологах - пріоритетна послуга, яка входить в програму медгарантій. Заклади охорони здоров’я отримуватимуть від НСЗУ оплату за кожні пологи у розмірі 8 136 грн. Загальний бюджет програми медичних гарантій на допомогу при пологах - понад 1,6 млрд грн. Для пацієнтки це означатиме вільний вибір пологового будинку, незалежно від місця реєстрації та фактичного проживання. А також - жодних благодійних внесків та пакетів з медикаментами. Породіллі на пологи потрібно брати лише речі індивідуального користування для себе та малюка на час перебування у лікарні», – йдеться у повідомленні.

За інформацією НСЗУ, в межах програми медичних гарантій безоплатними є:

- медична допомога при пологах з черговою акушерською бригадою (ведення неускладнених фізіологічних пологів, ведення ускладнених пологів, ургентний або плановий кесарський розтин);

- перебування в стандартній палаті;

- анестезія оперативних втручань за призначенням;

- моніторинг стану вагітної, породіллі та новонародженого (лабораторно-інструментальні обстеження, консультації лікарів інших спеціальностей у разі потреби);

- інтенсивну терапію породіллі;

- стабілізація стану новонародженого після пологів та проведення серцево-легеневої реанімації (за потреби);

- метаболічний скринінг у новонароджених;

- вакцинація новонародженого згідно з Календарем профілактичних щеплень.

«Відповідно до договору із закладом, НСЗУ сплатить за кожні пологи, тому породілля має право отримати повний обсяг послуги. Але покращений сервіс, такий як палата підвищеного комфорту, покращене харчування, додаткові послуги за бажанням тощо, відноситься до категорії платних послуг. Послуги покращеного сервісу потрібно сплатити офіційно через касу медичного закладу. Також особисті домовленості пацієнтки з певним лікарем про роди знаходяться поза межами програми медичних гарантій і не передбачені в пакеті «Медична допомога при пологах». Це - особисте рішення пацієнтки», – повідомляють в НСЗУ.

Отримати медичну послугу безоплатно можна за самозверненням, за доставленням бригадою екстреної медичної допомоги, за направленням лікуючого лікаря або за направленням з іншого клінічного підрозділу лікарні чи навіть іншого закладу охорони здоров’я.

Щоб знайти пологовий будинок, у якому надаються послуги за договором з НСЗУ, потрібно зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за безкоштовним номером 16-77 або скористатись відкритою інформацією на дешборді НСЗУ https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/smd-contracts. Незабаром заклади, що мають договір з НСЗУ, також отримають спеціальні наліпки та інформаційні постери.

На дешборді є інформація про те, що договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій з НСЗУ заключили «Обласний перинатальний центр» Житомирської обласної ради, комунальні підприємства «Лікарня №1» та «Лікарня №2 ім. В. П. Павлусенка» Житомирської міської ради.

Нагадаємо, на початку року НСЗУ обіцяла платити лікарням по 8,5 тис. грн за пологи і розривати контракт із закладами, де вимагатимуть додаткові гроші.

Як повідомляв Житомир.info, під час карантину у пологових будинках Житомира заборонили партнерські пологи, а бебі-бокси готові видавати одразу після народження малюка.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: пологи НСЗУ породілля оплата послуги  
Матеріали по темі