Суспільство

У Житомирській області хочуть створити національний парк «Словечансько-Овруцький кряж», де збережена унікальна поліська природа

11 червня 2020, 12:14

На півночі Житомирської області може з’явитися цікавий туристичний об’єкт – національний природний парк «Словечансько-Овруцький кряж». 10 червня заступник голови ОДА Віктор Градівський відвідав із робочою поїздкою Овруцький район, де оглянув територію Словечанського лісового господарства. Саме на цих землях може бути створений національний природний парк «Словечансько-Овруцький кряж».

Про це повідомляє пресслужба Житомирської облдержадміністрації.

«Так, Українське товариство охорони птахів направило клопотання до Міністерства енергетики та захисту довкілля України щодо створення національного природного парку загальною площею 78132,3 га в Овруцькому районі. На думку дослідників, саме на території Словечансько-Овруцького кряжу ще збережена унікальна поліська природа, яка характеризується високою природоохоронною, науковою та історико-культурною цінністю. Там присутні рідкісні види рослин, велика кількість фітоценозів занесена до Зеленої книги України. Також на території пропонованого парку збережені скельнодубові ліси, рідкісні лісові групи асоціацій у складі формацій звичайно-соснових та звичайно-дубових лісів, у яких щільний підлісок створює рододендрон жовтий. На цих землях мешкає близько 40 видів рідкісних тварин, занесених до Червоної книги України», – йдеться у повідомленні.

Віктор Градівський зазначив, що заповідник може стати туристичною родзинкою області.

«Обласна влада та Міністерство енергетики та захисту довкілля України підтримують пропозицію щодо створення національного природного парку «Словечансько-Овруцький кряж». Адже це питання збереження природних середовищ Полісся. Унікальні місцини Житомирщини мають бути збереженими та знаними в Україні. Звичайно, що такий заповідник може стати туристичною родзинкою області», – зазначає Віктор Градівський.

В ОДА нагадують, що наприкінці минулого року на Житомирщині розпочали створення транскордонного біосферного резервату «Прип’ятське Полісся» на території України та Білорусі. Основна мета міжнародного проєкту «Полісся – дика природа без кордонів: збереження одного з найбільших природних регіонів Європи» – підвищити природоохоронний статус Прип’ятського Полісся і забезпечити стале збереження окремих ділянок ландшафту. Наразі ці ділянки сформувалися ізольованими через активну господарську діяльність, але у результаті запровадження цього проєкту має створитися єдина ціла система природоохоронних лісів. Полісся розглядається як один з найбільших регіонів, де збереглися ділянки дикої природи.

Як повідомляв Житомир.info, 23 січня 2020 року на сайті Житомирської обласної ради опублікували проєкт рішення сесії облради про утворення лісового заказника місцевого значення біля селища Миропіль Романівського району. У характеристиці заказника зазначено, що він займатиме площу 265 гектарів. На його території ростуть столітні дуби.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: парк Овруцький район  
Матеріали по темі