Фоторепортаж

Гіпсові щелепи та зуби на полицях: як у Житомирі техніки виготовляють зубні протези. Фоторепортаж

7 липня 2020, 14:59

Не забувати чистити зуби та вчасно відвідувати стоматолога привчають нас з самого дитинства. Проте іноді щось йде «не так» і ми змушені звертатися за протезуванням зубів. Як виготовляють зубні протези, Житомир.info показали у лабораторіях КП «Стоматологічна поліклініка №1» Житомирської міської ради.

«Виготовлення різних протезів проходить через різні етапи. Протезування поділяється на два види - змінне протезування та незмінне протезування. Який вид протезу робити – вирішує лікар на огляді, зважаючи на стан пацієнта», - розповідає завідувач ортопедичного відділення Олег Чудля.

Знімні протези

Незнімні протези

Олег Чудля розповідає, що лікар виконує безпосередній обсяг робіт у ротовій порожнині. Технік - виконує роботу на моделі. Найпоширенішим є виготовлення суцільнолитих незнімних металокерамічних протезів, тож сьогодні ви зможете побачити його лабораторні етапи. Воно проводиться так: спочатку хворого оглядає лікар. Він готує ротову порожнину до протезування, складає план лікування та препарує опорний зуб.

Далі лікар отримує відбитки, які передаються у лабораторію для виготовлення техніками комбінованої моделі, моделювання каркасу суцільнолитого протеза з воску, відливки та обробки металевого каркаса протезу.

Потім лікар здійснює примірку та визначає колір керамічного облицювання. У лабораторії відбувається створення оксидної плівки, нанесення та спікання ґрунтового, дентинного і прозорого шарів фарфору.

Лікар знов здійснює примірку. Тоді протез передається на глазурування, після якого знов приміряється та фіксується.

Весь час від перших відвідин лікаря до фіксації займає близько 10 робочих днів.

Як повідомляв Житомир.info, 17 червня в коментарі Житомир.info заступниця мера Марія Місюрова сказала, що з міського бюджету виділять 2,7 млн грн на підтримку комунальних стоматполіклінік Житомира.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: стоматолог зубні протези протезування  
Матеріали по темі