Культура

​Як житомирський «Електровимірювач» перетворюється на лабораторію звуку

4 August 2020, 16:35

З 30 липня по 9 серпня частина території заводу «Електровимірювач» стала майданчиком для 16 електронних музикантів, де вони вивчають етапи створення музичної техніки, шукають нові можливості для створення та синтезу звуків і діляться досвідом один з одним. Директор підприємства «Електровимірювач» Андрій Чибуровський розповідає: завдяки ентузіазму та з мінімумом фінансів на території заводу вдалось розпочати створення лабораторії звуку.

«Найголовніше, що змінилось - ми долучили людей, для яких ця тема цікава, яким цікаво розвивати щось нове. Це по суті такі собі винахідники в сфері електронної музики. Особливо чогось в матеріальному плані ми не міняли, тому що розуміємо, що це потребує коштів та фінансування, а «Електровимірювач» сьогодні не в найкращому стані. Тому ми знайшли таку точку компромісу: де необхідні покращення, ми додали енергію та інтерес людей. І так вийшло те, що в нас сьогодні є», - розповідає директор підприємства.


Вже впродовж майже тижня 16 музикантів живуть та працюють на території підприємства. Частину приміщень заводу переобладнали спеціально для лекцій, воркшопів та майстер-класів.

«Це була колишня лабораторія, тут було все захаращено, ми розчистили. Зараз тут вільно, але вчора і сьогодні після обіду тут будуть проходити різні майстер-класи з паяння електронних інструментів. Як ви можете побачити, тут вчора займались майстер-класом, як можна моделювати звуки в звичайних електронних іграшках. Як з цих іграшок з якимось примітивним набором звуків можна вичавити щось цікаве, щось космічне, щось незвичайне», - каже Андрій Чибуровський.

Ідея створити на базі заводу «Електровимірювач» лабораторію звуку з’явилась вже давно. Саме тут музиканти, звукові інженери матимуть змогу не просто вивчати музичні інструменти, але й конструювати прототипи власних, а завод за потреби допомагатиме винахідникам.

«Ми вирішили, що все ж таки в українців є дещо неповторне – це їх винахідливість, це інтелект. І сьогодні в Україні є дуже багато проєктів, стартапів, які є винахідниками якогось приладу, пристосування, яке підкорює весь світ. І ми вирішили, що потрібно розвивати саме цю тему. Ми хочемо створити необхідну інфраструктуру для таких винахідників. Фактично, ми хочемо створити завод винахідників, надати все можливе обладнання, експертизу, якусь допомогу навіть юридичну, маркетингову, виробничу для таких людей. Щоб вони мали змогу зробити прототип, протестувати його і далі з нашою допомогою, чи самостійно думати, як його виводити на ринок, як його виробляти і з ким його виробляти», - розповідає директор «Електровимірювача».

За словами організаторів, головна мета музичної резиденції - це створення постійно діючої лабораторії звуку.

«Було б дуже круто, щоб результати цієї резиденції закріпилися. Було б круто, якби на заводі «Електровімірювач» відновилося виробництво всяких пристроїв для роботи зі звуком, тому що як мінімум в конкурентній боротьбі - це великий плюс. Якщо тут будуть виробляти якісні інструменти та прилади і ними будуть користуватися музиканти - це дуже круто. І, можливо, одним з ефектів цієї резиденції буде створення нових інструментів, які тут можна буде втілити в реальність і випустити в серійне виробництво», - каже співорганізатор музичної резиденції Саша Долгий.

Завершиться музична резиденція за декілька днів. До того часу учасники хочуть підготувати аудіовізуальні інсталяції, тоді ж на відвідувачів «Електровимірювач», якщо це дозволять умови карантину, чекають і виступи музикантів.

«У нас плануються відкриті дні – 8 і 9 серпня, буде виставка робіт, будуть виступи учасників, буде відразу кілька сцен, де учасники будуть виступати, показувати свої попередні напрацювання, свої напрацювання під час резиденції. Частина території підприємства перетвориться в виставковий зал, де будуть представлені роботи учасників. Це все буде проходити протягом двох днів», - розповідає Саша Долгий.

Організатори запрошують житомирян 8 та 9 серпня відвідати територію заводу «Електровимірювач» і побачити, почути та відчути, яким може бути звук.

Як повідомляв Житомир.info, у 2019 році міжнародний фестиваль експериментальної та електронної музики АТОМ тривав з 18 по 20 квітня, основні заходи пройшли в музеї космонавтики імені Корольова та Навколокультурному просторі по пров. Скорульського, 5. Безкоштовні лекції – в музучилищі імені Косенка та Центрі розвитку місцевого самоврядування на Михайлівській.

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: електровимірювач резиденція музика звук  
Матеріали по темі