Влада

​У Житомирі на організацію з 1 вересня безпечного навчання спрямують 4,5 млн грн, маски для вчителів пошиють в ПТУ

7 серпня 2020, 10:36

У Житомирі на позачерговому засіданні виконавчого комітету 7 серпня вирішили перерозподілити бюджетні кошти у сумі 4.5 мільйонів гривень на закупівлю товарів та засобів індивідуального захисту в навчальні заклади міста.

За таке рішення проголосували всі присутні члени виконкому.

«За пропозиціями департаменту освіти пропонується провести перерозподіл видатків кошторису департаменту: зменшити видатки на продукти харчування, які були зекономлені внаслідок обмежувальних заходів, а придбати товари для початку навчального року в умовах адаптивного карантину. Загальна сума перерозподілу 4 мільйони 671 тисяча 720 грн», – зазначила директор департаменту бюджету та фінансів Діна Прохорчук.

Заступниця директора департаменту освіти Світлана Ковтуненко зазначила, що кошти будуть спрямовані на придбання засобів захисту для вчителів та працівників закладів освіти.

«Звертаю вашу увагу, що відповідно засоби, які ми плануємо придбати по закладах освіти, вони стосуються саме безпеки для забезпечення всіх учасників освітнього процесу. Керувалися ми тимчасовими рекомендаціями, які видані головним державним санітарним лікарем МОЗ для того, щоб забезпечити і розпочати якісний, безпечний новий навчальний рік. Є санітарний регламент, будуть внесені зміни до існуючого регламенту відповідно до ситуації, яка на сьогоднішній день є. І листом від 29.07 прийшли рекомендації про початок нового навчального року в таких умовах. Кожен керівник враховуватиме модель, яка буде запропонована кожному закладу залежно від кількості учнів, приміщень, від режиму і графіків дня. Ці моделі на сьогоднішній день будуть відпрацьовані. Зрозуміло, що є заходи, які не потребують фінансування і ми сьогодні працюємо над регламентом роботи закладу загальної-середньої освіти. Такий регламент для дошкільної освіти ми приймали з вами на виконкомі, вони дотримуються цього регламенту. Розробляються певні пам’ятки, алгоритми дій. Ділимо школи на осередки», – зазначила Світлана Ковтуненко.


Також вона уточнила, що для початкових класів не розглядають варіант дистанційного навчання.

«Не можливо сьогодні говорити про те, щоб учням 1-5 класів пропонувати дистанційне навчання, саме 1-5 класів. Це саме ті категорії дітей, які навчаються, тільки подолають перші етапи вміти навчатися. Середня паралель – там основи наук, які розпочинаються, ми теж це враховуємо і обов’язково повинно бути запропоновано ближче до 1 вересня регламент закладів. У тимчасовому регламенті говориться дуже багато про харчування дітей, яке повинне бути без скупчення, відстань має бути, воно має бути гарячим, на сьогоднішній день теж вивчається це питання. Ми зібрали всіх керівників, відпрацювали питання по робочим групам, зараз вони працюють. Кожен крок буде відпрацьований до 1 вересня і вам представлений. Потреби забезпечення це те, що в нас не було в закладах: закриті ємкості для туалетного паперу, серветок і так далі, для забезпечення індивідуального захисту для медичних працівників і працівників харчоблоку», – сказала Світлана Ковтуненко.

Вчителів забезпечать багаторазовими масками, які пошиють в ПТУ.

«Вчитель на сьогоднішній день повинен знаходитися постійно в масках. Учням буде дозволено маски знімати на уроках, там де буде відстань 1.5 метри. Ми також думаємо про те, як забезпечити вчителів масками. Зазначено, що можуть бути багаторазові маски, а можуть бути одноразові. І порахувавши одноразові маски, які потрібно буде змінювати кожні три години, то зрозуміло, що це великі кошти. Ми обговорювали це з виконкомом і я хочу показати, як один з примірників багаторазових масок. По-перше, вони зроблені з натуральних тканин, вони подвійні, є різного розміру, ці маски будуть шити в нашому профтехучилищі сфери обслуговування під керівництвом майстрів. 13.5 тисяч масок треба. На кожного вчителя буде видано по 3 маски, дві маски обов’язково потрібно буде використовувати протягом дня. Умови їх зберігання ми теж пропрацюємо», – розповіла Світлана Ковтуненко.

Мер Сергій Сухомлин додав, що діти обов’язково мають навчатися в школі.

«Ви можете розробляти будь-які регламенти, але діти повинні навчатися в школі», – зауважив Сухомлин.

Як повідомляв Житомир.info, 30 липня МОЗ оприлюднило рекомендації для шкіл, як організувати освітній процес під час карантину.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: навчання школи бюджет виконком карантин  
Матеріали по темі