Місто

​Чи вплинуть загальнонаціональні страйки в Білорусі на поставку нових тролейбусів до Житомира

18 August 2020, 13:10

Великі білоруські підприємства страйкують вже впродовж кількох днів. До загальнонаціонального страйку приєднались Мінський завод колісних тягачів, Мінський автомобільний завод, Білоруський автомобільний завод. Свій протест також висловлюють і співробітники підприємства «Белкомунмаш» - білоруського виробника громадського електротранспорту, який має поставити до Житомира тролейбуси. Чи вплинуть загальнонаціональні страйки на поставку транспорту в Україну, запитуємо у заступника Житомирського міського голови Олександра Шевчука.

«Згідно договору друга поставка в кількості 11 тролейбусів повинна бути виконана до 19 числа. Тобто, до завтрашнього дня. Ми вже отримали 2 тролейбуси. Решту, 9 тролейбусів, ми повинні отримати з невеликою затримкою. Остання розмова була з представниками «Белкомунмаша» була з приводу цього. Вони обіцяють поставку почати в ніч з середи на четвер. А весь залишок на наступному тижні. На другу партію ситуація в Білорусі не повинна вплинути. На майбутнє, коли буде підписуватись друга частина договору і будуть встановлюватись якісь терміни його виконання, то ми вже окремо будемо вести перемовини. Поки на сьогодні буде невелика затримка до тижня. На наступному тижні ми повинні отримати тролейбуси в кількості 11 штук. Решту ми повинні отримати рівними частинами по 11 штук до кінця року. Остання поставка у нас була спланована 20-21 грудня», - розповідає заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук.


Нагадаємо, вранці 19 червня 2020 року до Житомира прибули два перші білоруські тролейбуси. Наразі вони знаходяться на території трамвайно-тролейбусного управління. За словами заступника начальника ТТУ Сергія Лазарєва, ці тролейбуси якісно відрізняються від рухомого складу, який зараз є в розпорядженні підприємства. є

Як повідомляв Житомир.info, 12 грудня 2018 року під час звітування про результати роботи за рік Житомирського міського голови Сергій Сухомлин казав, що у 2019 році в рамках проєкту модернізації тролейбусного парку КП «ЖТТУ» збираються придбати 50 нових тролейбусів за кошти ЄБРР. Проте місто не отримає усі 50 одиниць техніки у 2019-му.

14 червня 2019 року Житомир підписав грантову угоду з ЄБРР по кредиту у 10 млн євро на 50 нових тролейбусів. Тендер на закупівлю 49 одиниць електротранспорту для Житомирського ТТУ був оголошений 9 квітня 2019 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: тролейбуси Білорусь страйки  
Матеріали по темі