Суспільство

Цьогоріч у Житомирській області ліквідували п’ять шкіл у трьох районах

28 September 2020, 15:49

У 2020 році в Житомирській області ліквідували п’ять шкіл: одну – в Коростишеві, три – у Ємільчинському районі, одну – у Любарському.

Про це Житомир.info повідомили в управлінні освіти і науки Житомирської облдержадміністрації у відповідь на інформаційний запит.

У запиті журналіст Житомир.info просив надати інформацію стосовно кількості шкіл в Житомирській області, у яких не розпочався навчальний рік 2020/2021 у зв’язку з відсутністю учнів, однак є перспектива, що у наступні роки класи шкіл, де цьогоріч відсутні учні, будуть укомплектовані.

Проте в управління освіти надали відомості стосовно ліквідованих шкіл.

«На початок 2020-2021 н.р. в області не розпочали роботу п’ять ЗЗСО у зв’язку з ліквідацією, а саме:
- Коростишівська загальноосвітня вечірня школа І-ІІІ ст. (…) 22 учні випустилися зі школи. 8 педпрацівників працювали за сумісництвом, тому продовжують працювати за основним місцем роботи
- Ємільчинська ОТГ: Непізнаницька ЗОШ І-ІІ ст., Сергіївська ЗОШ І-ІІ ст., Великоглумчанська початкова школа. (…). 27 педагогічних працівників, які виявили бажання надалі працювати в школі – працевлаштовані, 6 звільнилися за власним бажанням, отримавши всі виплати.
- Любарська ОТГ: Горопаївська філія Липненської ОЗОШ І-ІІІ ст. (…). 2 педпрацівники працевлаштовані в Липненській ОЗОШ», – йдеться у відповіді на інформаційний запит.


Скріншот відповіді на інформаційний запит

В управлінні освіти у коментарі Житомир.info пояснили: якщо у школі немає учнів (або їх кількість дуже незначна), така школа ліквідовується повністю (або реорганізовується) без перспективи подальшої роботи. Рішення про ліквідацію (реорганізацію) приймає місцева влада, ретельно вивчивши перед цим ситуацію.

«У нас ліквідовано п’ять шкіл, ліквідовано назавжди, вони вже не запрацюють. Є також реорганізовані школи. Наприклад, була школа І-ІІ ст., а стала початковою тощо. Малокомплектні школи поступово ліквідовуються, організовується підвіз дітей до інших шкіл. Місцевою владою вивчаються потенційні можливості того чи іншого села, враховується, яка народжуваність, та планується, у яку школу дітки будуть підвозитись, якщо у селі немає школи», – зазначила т.в.о. начальника управління освіти і науки Житомирської облдержадміністрації Наталія Осипович.

Як повідомляв Житомир.info, у липні 2020 року управління освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації провело тендер на придбання 16 нових шкільних автобусів, місткістю не менше 30 місць. Очікувана вартість закупівлі становила 30 млн 580 тис. грн. За умовами тендерної документації, автобуси мають поставити до 31 грудня 2020 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: школа ліквідація закриття  
Матеріали по темі