Суспільство

У Житомирській області суд виніс вирок багатодітній матері, яка шлангом побила прийомну дочку

17 November 2020, 11:58

Суд виніс вирок жительці Хорошівського району Житомирської області, матері 8-ми прийомних неповнолітніх дітей, яка гумовим шлангом відлупцювала дочку-другокласницю. Суд визнав жінку винною в умисному нанесенні легких тілесних ушкоджень дитині та оштрафував її на 1190 гривень.

Вирок щодо вказаної кримінальної справи Червоноармійський районний суд виніс 11 листопада 2020 року. У Єдиному державному реєстрі судових рішень вирок оприлюднили 16 листопада.

Сам інцидент стався у листопаді 2019 року. Жінка, посварившись з дитиною, взяла у ванній кімнаті гумовий шланг, пішла у спальню, де була дочка, та разів 10 вдарила її шлангом по спині, голові, руках і ногах.

«09 листопада 2019 року, близько 19 години 00 хвилин, між обвинуваченою ОСОБА_1, яка перебувала у спальній кімнаті будинку за місцем проживання у АДРЕСА_1 та малолітньою потерпілою ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин, виник конфлікт, у ході якого, у ОСОБА_1 виник злочинний умисел, направлений на заподіяння малолітній ОСОБА_4 тілесних ушкоджень. Реалізуючи свій злочинний умисел, направлений на умисне нанесення тілесних ушкоджень малолітній потерпілій ОСОБА_2, у вказаний день, час та місці, ОСОБА_1 пішла до ванної кімнати, де з тумби взяла частину гумового шлангу, підійшла до малолітньої потерпілої ОСОБА_2, яка перебувала у спальній кімнаті будинку за вищевказаною адресою та нанесла потерпілій ОСОБА_2 близько 10 ударів частиною гумового шлангу в область: спини, голови, верхніх та нижніх кінцівок. Своїми умисними діями ОСОБА_1 заподіяла малолітній потерпілій ОСОБА_2 тілесні ушкодження у вигляді: синців на лівій вушній раковині, голові, спині, обох сідницях, передній черевній стінці зліва, лівій верхній кінцівці, обох нижніх кінцівках, садна на правій нижній кінцівці, які відносяться до легких тілесних ушкоджень з короткочасним розладом здоров’я», – йдеться у матеріалах суду.

У судовому засіданні жінка свою вину визнала та пояснила, що розлютилася, бо дитина склала брудні речі у шафу. На прохання віднести одяг у ванну дівчинка не відреагувала.

Обвинувачена також розповіла, що за два місяці до інциденту її сім’я поповнилася ще чотирма дітьми, які доти виховувались в інтернатних закладах. Серед нових членів сім’ї – і дитина, з якою виник конфлікт. Жінка зазначила, що неодноразово просила дитину дотримуватися правил особистої гігієни, але та не реагувала.

Синці на тілі дівчинки помітила медсестра ліцею, де навчається дитина, адміністрація школи звернулася до відповідних служб та до лікувальної установи. Але лікували дівчинку від застуди, яку в неї на той момент виявили.

Мати й дочка пройшли реабілітацію у психолога, постраждала дівчинка висловила бажання і надалі проживати у сім’ї.

Скріншот з вироку Червоноармійського районного суду

Працівник служби у справах дітей Хорошівської РДА пояснив, що ні до цього випадку, ні після нього жодних претензій до багатодітної сім’ї з приводу виховання прийомних дітей не було.

Сама ж дитина каже, що з мамою у неї добрі стосунки і про те, що сталося, нічого не пам’ятає.

Скріншот з вироку Червоноармійського районного суду

Як свідків суд заслухав і батька сімейства, директора ліцею, класного керівника, лікаря-педіатра, медсестру медпункту тощо. Свідки характеризували обвинувачену як відповідальну матір, зазначали, що вона щиро розкаювалась у скоєному.

Відповідно до висновку приватного психолога, постраждала дитина охоче йде на контакт, а прийомні батьки мають на неї позитивний виховний вплив.

«Опікуни для дитини є авторитетними особами, в родині наявний емоційний зв’язок між її членами, доброзичливе спілкування під час консультацій між матір’ю та прийомною дочкою, організована спільна діяльність. Дитина охоче спілкується на теми, пов’язані зі спілкуванням з прийомними батьками, домашнім побутом та перебуванням у родині з іншими прийомними та усиновленими дітьми. Атмосфера в родині сприяє вихованню дітей, не призводить до педагогічної та соціальної занедбаності. Малюнки дитини мають позитивну емоційну насиченість, свідчать про емоційну відкритість та готовність до співпраці з дорослими», – таких висновків дійшов психолог.

Згідно з висновком судово-психіатричного експерта, обвинувачена психічними захворюваннями не страждає.

«ОСОБА_1 по своєму психічному стану не потребує в застосуванні щодо неї примусових заходів медичного характеру», – вважає експерт.

Врешті, суд ухвалив «ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.125 КК України та за цією статтею кримінального Закону призначити їй покарання – штраф у розмірі 70 (сімдесят) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1190 (одна тисяча сто дев’яносто) грн».

Як повідомляв Житомир.info, у листопаді 2019 року в Хорошеві Житомирської області мати за незначну провину побила прийомну 9-річну доньку. У школі дівчинці стало зле і медична сестра при огляді побачила на тілі дитини гематоми та забої. Згодом прокуратура поінформувала, що 26-річна названа мати відлупцювала гумовим шлангом за те, що вона не занесла брудний одяг до ванної, а поклала його в інше місце.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: суд вирок побиття прийомна матір Хорошів  
Матеріали по темі