Місто

​У Житомирі з 9 червня інспектори з паркування почали штрафувати водіїв за порушення правил зупинки чи стоянки

9 June 2021, 14:22

У Житомирі з 9 червня інспектори з паркування почали штрафувати водіїв за порушення ПДР у частині зупинки й стоянки транспортних засобів. Весною цього року інспектори проходили навчання, а з 1 червня розпочали роботу, однак тоді автомобілістів лише попереджали.

2 червня виконавчий комітет уповноважив інспекторів з паркування накладати штрафи.

«Почали ми роботу з вулиці Лятошинського. Особисто мною було залишено 13 повідомлень протягом години. Якщо знак зупинка-стоянка чи просто стоянка, то штраф буде 340 грн. Якщо автомобіль розміщено в районі перехрестя і на пішохідних переходах, то штраф буде 680 грн. Якщо транспортний засіб значно перешкоджає руху, то передбачена й евакуація автомобіля», - каже інспектор з паркування Олександр Гончарук.

Також він розповідає, як водії реагують на інспекторів.

«Нам не потрібна присутність водія, ми фіксуємо автомобіль, який розміщено з порушеннями. Якщо присутній водій в автомобілі, то перше запитання у них: де мені паркуватися. Тоді ми роз'яснюємо, де найближчі місця для паркування, але в основному люди не дуже погоджуються, бо хочуть під'їхати поближче до місця, куди їм потрібно. Їм, мабуть, важко пройтися зайвих 100-200 метрів», - додає інспектор з паркування.


Запитуємо також у водіїв, як вони ставляться до таких нововведень у місті.

«Позитивно ставлюсь, але поводити себе нахабно не потрібно. Я тільки що там стояв, мені виписали штраф. За що? Я інвалід Чорнобиля і ліквідатор, вимушений зайти в ЦНАП, щоб вирішити свої питання. Неправильно, але де поставити, мені вкрай необхідно до аптеки, щоб коротшим шляхом проїхати. Я сфотографував скільки машин стоїть, ні у кого немає, а глянули, що у мене номера київські, але я житомирянин», - вважає водій Михайло.

«Має бути порядок, не так ось, як зараз їде авто по тротуару. У місті не так багато машин, але проїхати в 5 годин вечора неможливо. Я вчора їхав 45 хвилин з вулиці Хлібної, далі Київська-Шелушкова, тому що стоять машини і не можна розминутися», - каже водій Роман.

Наразі у місті працює 5 інспекторів з паркування, за кожним закріплена своя територія.

«В інспекторів робочий графік з 9 по 18, як у посадової особи органів місцевого самоврядування. Але не буде чіткого графіку з 9 по 18, адже по місту є проблемні ділянки. Наприклад, вулиця Велика Бердичівська 7:30-8:00 у нас є деякі порушники, які, припаркувавшись по правій стороні, де заборонено, створюють затор, і у нас два квартали стоїть правий ряд громадський транспорт. Тобто вони будуть відпрацьовувати раніше і пізніше. Ми повинні зрозуміти, що інспектор працює, у першу чергу, для того, щоб навести порядок у сфері паркування і звільнити авто з зон, де це заборонено і зони, які за ними закріплені. Це внутрішнє розпорядження», - розповідає заступник міського голови Олександр Шевчук.

Нагадаємо, у лютому 2021 року журналісти Житомир.info показували, як паркуються в центрі Житомира та розповідали, коли в місті з'являться платні парковки, а у квітні - про порушення правил паркування у дворах та альтернативу для автомобілістів.

Як повідомляв Житомир.info, 17 травня 2021 у міській раді презентували інспекторів з паркування та розповіли, як вони працюватимуть.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: паркування зупинка стоянка штраф  
Матеріали по темі