Влада

​Житомирська ОДА закупила 12 шкільних автобусів за 20 млн грн - дешевше, ніж минулого року

29 September 2021, 12:41

Департамент освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації 27 вересня уклав угоду з ПрАТ «Галичина-Авто» на придбання 12 нових шкільних автобусів. Вартість укладеної угоди - 19,7 млн грн.

Про це йдеться в угоді, опублікованій 28 вересня на ресурсі ProZorro.

За умовами договору, автобуси мають поставити до 1 грудня 2021 року. Джерело фінансування – державний бюджет України.

У період подання тендерних пропозицій АМКУ отримало дві скарги від ПрАТ «Ісузу-Атаман Україна» та ТОВ «Юніверсал Моторз Груп». У скарзі ПрАТ «Ісузу-Атаман Україна» мова йшла про наявність дискримінаційних вимог: на думку скаржника, технічні вимоги до закупівлі були вказані під конкретного виробника, а саме ТОВ «Чернігівський автозавод». АМКУ скаргу ПрАТ «Ісузу-Атаман Україна» задовільнив та зобов'язав замовника внести зміни до тендерної документації. ТОВ «Юніверсал Моторз Груп» також скаржилось АМКУ щодо дискримінаційних умов тендерної документації - скаргу також задовільнили.

Очікувана вартість закупівлі становила - 25,2 млн грн. Участь у тендері взяло чотири фірми: ПрАТ «Галичина-Авто», ТОВ «ТД “Еталон Авто”», ПрАТ «Ісузу-Атаман Україна», ТОВ «Київський Республіканський Автоцентр».

27 вересня департамент освіти і науки Житомирської ОДА уклав угоду з ПрАТ «Галичина-Авто», оскільки пропозиція фірми є найбільш економічно вигідною: 19 млн 667 тис. 990 грн, тобто 1 млн 638 тис. 999 грн за автобус.

У технічних вимогах вказано, що переможець тендеру має поставити шкільні автобуси марки ЗАЗ А08 2021 року випуску з пасажиромісткістю 28 місць для школярів та два місця для супроводжуючих осіб, коробка передач механічна, двигун - дизель, максимальна швидкість 70 км/год, гарантія - 100 тис. км пробігу. Також автобуси мають бути оснащеними двома медичними аптечками.

ПрАТ «Галичина-Авто» засноване в 2004 році у Львові. Спеціалізується фірма на технічному обслуговуванні та ремонті автотранспортних засобів, статутний капітал - 17,4 млн грн. Бенефіціарним власником фірми є Васадзе Таріел Шакрович - екснардеп від «Партії регіонів».

Нагадаємо, у вересні 2020 року управління освіти і науки Житомирської ОДА замовило у ТОВ “ТД “Еталон Авто” 16 шкільних автобусів на 30,4 млн грн, тобто один автобус коштував 1,9 млн грн. Вже на початку грудня 2020 року на майдані Корольова показали 16 нових шкільних автобусів, які роз'їхалися по ОТГ і районах області.

Як повідомляв Житомир.info, 30 травня 2019 року управління Житомирської ОДА підписало договір з ТОВ “Бас Мотор” на закупівлю 28 автобусів за 54,1 млн грн. Наступного дня замовник та підрядник уклали додаткову угоду про зменшення обсягів закупівлі до 20 автобусів на суму 38,6 млн грн, тобто вартiсть одного автобуса становила 1 млн 930 тис. 500 грн. Перші п’ять автобусів фірма поставила на початку червня минулого року.

ТОВ “Бас Мотор” виграло тендер управління освіти і науки Житомирської ОДА на поставку шкільних автобусів і в 2018 році. З фірмою підписали договір вартістю 37,3 млн грн на придбання 20 автобусів: 19 автобусів коштували по 1 млн 851 тис. і 1 коштував 2 млн 98 тис. 500 грн. 1 листопада 2018 року 16 автобусів урочисто передали районам та ОТГ області.

За цією закупівлею, від 26 грудня 2018 року слідчі Житомирського відділу поліції розслідують можливе зловживання владою чи службовим становищем посадовцями управління освіти і науки Житомирської ОДА. В ході досудового розслідування оперативним підрозділом встановлено, що начальником управління освіти і науки Житомирської ОДА проведено закупівлі товарів для закладів освіти у суб`єктів господарської діяльності з ознаками фіктивності.

18 червня 2021 року Корольовський районний суд міста Житомира частково задовольнив клопотання слідчого СУ ГУНП в Житомирській області та продовжив строк досудового розслідування у кримінальному провадженні на дванадцять місяців, тобто до 22 грудня 2021 року.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: автобус шкільний автобус закупівля департамент освіти  
Матеріали по темі