Суспільство

Птахи в Житомирській області під контролем?

17 November 2006, 18:30

 За даними соціологічних опитувань 99% українців знають про існування пташиного грипу. Однак, більшість не вважає загрозу його епідемії в Україні реальною. Лише 42% опитаних визнали, що є можливість заразитися через птахопродукти (мясо, яйця, піря  , пух).Втім, вирощують птицю в домашніх господарствах  90% селян та 64% мешканців невеликих міст України. А регулярно вживають продукти птахівництва 88% українців. 

То ж чи не ризикуємо ми купуючи ці продукти в магазинах, а особливо на ринках? Чи надійно вони перевіряються та на що повинні  звертати увагу споживачі , купуючи такі продукти ? .Про це говорили з журналістами на засіданні прес-клубу , присвяченого проблемі пташиного гриппу гості Томас Кейн- консультант з программ  громадського здоровя університету  Джонса Хопкінса (США),Блейн Лау – ветеринарний лікар компанії «Пфайзер», консультант з проектів розвитку ООН «Дослідники глобального здоровя», Анатолій Базилевський – начальник міського управління ветеринарної медицини та Людмила Данчук –начальник випробувального відділу ДП «Житомирстандартметрологія».

Як повідомив Т. Кейн, пташиний грипп зареєстрований уже в 50 країнах світу , в той час як ще в 2004 році його виявили лише в 15 країнах. Місією американських фахівців і є вивчення ситуації з профілактики цієї небезпечної для людей хвороби  в Україні.

Щодо профілактичних заходів,. які застосовуються фахівцями ветеринарної медицини по запобіганню розповсюдження іфекційних хвороб у домашніх птахів  як в приватних господарствах так і на фермах та переробних підприємствах ,  начальник міського управління ветеринарної медицини А. Базилевський запевнив присутніх –вони ведуться повсякчас. Лише в місті ветеринарною службою обстежено 2800 приватних господарств та зроблено щеплення 15209 голів птиці. Щоправда , щеплення не від самого пташиного грипу, бо вакцини досі в області немає , а від  хвороби Ньюкасла. До речі, хвороб іфекційного характеру у птахів чимало – це й інфекційний бронхіт чи ларинготрахеїт і звичайне отруєння.

Щоб переконатися  чи  безпечним є мясо домашніх птахів, яке житомиряни купують на місцевих ринках, після засідання присутні відвідали найбільший з них –«Житній».

В лабораторії ветерирнарно-санітарної медицини, розташованої в приміщенні критого ринку запевнили, що тут щоденно обстежують десятки тушок  забитої домашньої птиці перед тим, як дати дозвіл на її реалізацію. Це не стосується продукції птахофабрик, яка  супроводжується відповідними сертифікатами. Ветеринари, які працюють у лабораторії, мають досвід роботи на мясопереробних підприємствах , і вважають, що мясо, яке надходить у продажз підприємств, безпечніше для вживання , ніж придбане «з рук» на базарі.

Навіть попри відсутність  в області випадків захворювання домашньої  птиці на пташиний грип, після перевірки  в лабораторії   не дають гарантії, що при забої та транспортуванні  птиці, вирощеної в домашніх умовах , виконувалися усі санітарні норми.

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі