Фоторепортаж

Кухар, чоботар, скрипалька, ксьондз, любителька котів. Фоторепортаж з виставки “Лялькове містечко” у Житомирському літературному музеї

18 October 2021, 14:59

У Житомирському обласному літературному музеї відкрилась виставка ляльок “Лялькове містечко”. Авторка виставки - житомирська художниця Ольга Федорчук. На те, щоб змайструвати ляльок, вона витратила три місяці.

Тут представлена 21 лялька з полімерної глини на гнучкому каркасі у власному “будиночку”. У кожної з них - неповторні риси обличчя та різні емоції. Образи продумані та деталізовані до дрібниць. Кожна лялька розповідає цілу історію свого персонажа. Проте лише одна з ляльок має прототипом реальну людину - це лялька ксьондз.

“Я задумую персонаж, але коли починаю його робити, то він ніби народжує себе сам. Я іноді навіть вражаюся тому, що виходить. А вже коли я бачу, що виходить, характер, обличчя, то починаю все доповнювати. Ці ляльки не для того, щоб з ними бавитися, не ігрові, а інтер’єрні. Персонажі філософські, змушують задуматися про життя”, - розповіла авторка.

Подивитися на виставкові роботи можна буде до кінця осені.

“Пані Оля звернулася до нас зі своєю ідеєю представити у нас свою виставку ляльок “Лялькове містечко”. Літературний музей для виставки вона обрала не випадково - адже до кожного персонажу художниці житомирський літератор Василь Головецький написав римовані рядки - історію персонажу. Виставка буде цікава як дорослим, так і дітям. Триватиме вона до кінця листопаду”, - розповідає старша наукова співробітниця Житомирського обласного літературного музею Людмила Заліщук.

Як повідомляв Житомир.info, влітку 2019 року у житомирському Домі української культури була виставка ляльок у вишуканих сукнях.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Лялькове містечко виставка лялька літературний музей  
Матеріали по темі