Місто

У музеї космонавтики вшанували пам'ять Сергія Корольова та показали архівні відео його життя

12 January 2022, 14:11

Покладання квітів, фільм про життя відомого житомирянина та нагородження – у Житомирі відзначили 115 річницю з дня народження Сергія Корольова. Зранку, 12 січня, біля меморіального погруддя Сергія Корольова відбулася церемонія покладання квітів. Вшанувати пам’ять прийшли громадськість, представники влади та військовослужбовці.

Далі всі перемістилися до Національного музею космонавтики ім. С.П. Корольова, де згадували про життя видатного українського конструктора та розповіли про роботу музею у 2021 році.

«Приємно, що для житомирян стало традицією, коли 12 січня всі зустрічаються у нас в музеї й згадують Сергія Павловича. Обов'язково ми звітуємо про свої досягнення за минулий рік. Цього року є про що говорити, адже музей перший рік працював у статусі «національного». Як національний музей ми представляли Україну на всесвітній виставці інноваційних технологій «ЕХPO-2020». Саме минулого року розпочалися унікальні реставраційні роботи у меморіальному будинку-музеї академіка Сергія Корольова, який став нашою філією. Саме так вийшло, що запуск нашого українського супутника планувався в рік незалежності України, тому що він присвячений річниці незалежності, але Ілон Маск переносив через технічні причини й так сталося, що він запланований на 13 січня», - розповідає директорка музею космонавтики ім. С. Корольова Ірина Дячук.


Відомий вчений в галузі ракетобудування, конструктор, основоположник практичної космонавтики та великий мрійник – саме так про Сергій Павловича Корольова говорили у своїх виступах присутні.

«Ми пам’ятаємо і маємо передати нашу пам’ять дітям. Сергій Павлович подарував мрію кожному маленькому хлопчику – стати космонавтом, не усім вдалося, але мрія, напевно, була у кожного», - сказав голова Житомирської ОДА.

З нагоди 115 річниці 12 січня у музеї – День відкритих дверей. Ми запитали у маленького відвідувача, що він знає про космонавтів, космос та Сергія Корольова.

«Вони досліджують космос, привозять на планету різні космічні предмети. Космос – це така нескінченна планета, де ти можеш ходить куди хочеш, але не дійдеш до кiнця. Корольов – це людина, яка першою зробила ракету», - ділиться Нікіта.

Також відвідувачам музею презентували фільм з архівними кадрами «20 хвилин з Корольовим».

Фоторепортаж з покладання квітів на майдані Корольова дивіться тут

Як у минулому 2021 році у Житомирі відзначали день народження Сергія Корольова, дивіться у фоторепортажі.

Нагадаємо, у Житомирі почали відзначати 115 річницю з дня народження Сергія Корольова на майдані Корольова.

Як повідомляв Житомир.info, у червні 2021 в рамках міжнародної авіакосмічної виставки у Києві відбувся передпрем’єрний показ документального фільму «Незламний. Шлях до мрії», присвячений видатному конструктору, уродженцю Житомира Сергію Корольову.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Корольов день народження пам'ять вшанування музей космонавтики  
Матеріали по темі