Події

У Житомирській області виявили незаконну вирубку дерев: оштрафували 20 осіб, лісгоспу виставили претензію на 405 тис. грн

25 January 2022, 16:44

Екологи провели позапланову перевірку в ДП «Радомишльське лісомисливське господарство», реагуючи на звернення людей про систематичні незаконні порубки. У ході перевірки інспектори виявили порубку понад сотні дерев. За це держпідприємству виставлена претензія на понад 400 тисяч гривень.

Про це 25 січня повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції Поліського округу.

«На адресу Державної екологічної інспекції Поліського округу надійшло звернення від громадян щодо систематичного проведення незаконних рубок на території Державного підприємства «Радомишльське лісомисливське господарство». Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу на підставі даного звернення проведено позаплановий захід державного нагляду (контролю) вищезазначеного підприємства.

Під час перевірки виявлено незаконну порубку 117 дерев, а саме: граб – 55 шт., сосна – 33 шт., дуб – 17 шт., вільха – 4 шт., акація – 3 шт., береза – 2 шт., берест – 2 шт., груша – 1 шт.

Зазначається, що вказані порушення зафіксовано в акті перевірки, 20 відповідальних осіб підприємства притягнуті до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу, які вже сплачені; складено польові перелікові відомості, які були підписані посадовими особами підприємства; надано припис про усунення виявлених під час перевірки порушень; крім того для добровільного відшкодування підприємству виставлено претензію в сумі 405 тис. 428 грн.

«У разі відмови ДП «Радомишльське лісомисливське господарство» від добровільної сплати збитків, Інспекція буде змушена звернутись до Господарського суду Житомирської області з позовом про стягнення коштів в примусовому порядку», – наголошують в екоінспекції.

Матеріали перевірки направлені до Територіального управління державного бюро розслідувань, ГУНП в Житомирській області для реагування, шляхом внесення відомостей до ЄРДР відповідно до ст. 246 ККУ, проінформована і Житомирська обласна прокуратура.

У Державній екологічній інспекції також зазначають, що в серпні 2021 на в колишньому Радомишльському районі державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу відповідно до звернення громадян провели позапланову перевірку на території Забілоцького лісництва ДП «Радомишльський лісгосп АПК», під час якої виявлено незаконну порубку 237 дерев. Підприємству виставлено претензію в сумі 1 млн 750 тис. 529 грн. Матеріали щодо цієї перевірки теж були направлені до Житомирської обласної прокуратури для вжиття заходів реагування.

Як повідомляв Житомир.info, 12 січня 2022 року пресслужба Державної екологічної інспекції Поліського округу інформувала про фіксування факту незаконної вирубки дерев у селі Вікторівка (колишній Ємільчинський район, нині – Новоград-Волинський): невідомі особи знищили майже 150 сосон. Розмір заподіяної шкоди – 900 тис. грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: дерево дерева еколог екоінспекція вирубка порубка ліс лісгосп Радомишльський лісгосп Радомишльський район  
Матеріали по темі