Місто

​У Житомирі помер заслужений артист України, керівник і соліст дуету «Червоне та чорне» Ярослав Теплий

8 February 2022, 15:13

У Житомирі передчасно пішов із життя заслужений артист України, керівник та соліст дуету «Червоне та чорне» Ярослав Теплий.

Про це 8 лютого повідомила пресслужба Житомирської ОДА з посиланням на інформацію адміністрації Житомирського коледжу культури та мистецтв ім. І.Огієнка.

«Житомирський фаховий коледж культури і мистецтв імені Івана Огієнка глибоко сумує з приводу передчасної смерті випускника коледжу, талановитого музиканта, відданого патріота, заслуженого артиста України, керівника та соліста дуету «Червоне та чорне» Ярослава Теплого», – йдеться у повідомленні.

Теплий Ярослав Васильович народився у 1961 році в місті Івано-Франківськ.

Працював у галузі культури та мистецтв із 1979 року. З 1982 року – в Чуднівському будинку культури Житомирської області, де разом із дружиною Валентиною Теплою створили вокальний дует “Червоне та чорне”. З цього часу, працюючи як професійний соліст-вокаліст у жанрі дуету, вів активну гастрольно-концертну діяльність.

З 1983 по 1988 роки навчався в Рівненському інституті культури, де оволодів методиками постановки голосу та вокально-хорового співу.

У 1983-1986 роках керував вокально-хоровими колективами в м. Житомирі та смт Народичі, а з 1986 року на пропозицію Житомирського обласного управління культури очолив Поліський ансамбль пісні та танцю Житомирського МБК.

Дует “Червоне та чорне” – лауреат міжнародного фестивалю родинної творчості “Мелодія двох сердець” (2000 рік), лауреат міжнародного фестивалю української культури в м. Сопот (Польща, 1993 рік), володар Гран Прі Міжнародного конкурсу “Пісні Тихого океану” (1990 рік), а Ярослав Теплий був визнаний ще й кращим композитором цього конкурсу.

Як композитор, Ярослав Теплий – переможець Всеукраїнського конкурсу трагічної пісні “На Чорнобиль журавлі летіли”. Його вокальні твори увійшли до збірок “Пісня долю вишила”, “Тривоги зраненої кобзи” які видані видавництвом “Музична Україна”.

Велика роль Ярослава Теплого у дослідженні, вивченні та популяризації народної творчості такої етнографічної групи українців як лемки. Результатом цілеспрямованої та плідної роботи в цьому напрямку стає своєрідна “Антологія української лемківської народної та сучасної пісні”.

У творчому доробку дуету “Червоне та чорне” – дев’ять пісенних аудіо альбомів і CD та перший український лемківський музичний фільм “Червоне та чорне: лемківської долі кольори” Автор етнокультурологічної монографії – книги “Українська Атлантида”.

З 2002 по 2009 року – організатор, режисер-постановник, автор сценарію та ведучий Поліського літературно-музичного фестивалю вшанування воїнів-інтернаціоналістів “Розстріляна молодість”, котрий проводиться до річниці виведення військ колишнього СРСР із Республіки Афганістан і до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. З 2010 року фестиваль має статус Всеукраїнського.

Як повідомляв Житомир.info, у 2021 році відзнакою «За заслуги перед містом Житомиром» ІІ ступеня нагородили керівника вокального дуету «Червоне та Чорне» Ярослава Теплого.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Теплий дует Червоне і Чорне артист  
Матеріали по темі