Влада

Майору-десантнику з житомирської 95-ї бригади присвоєно звання Герой України

30 March 2022, 18:26

Офіцеру-десантнику, майору Євгену Шаматалюку присвоїли звання Герой України. Майор нині командує десантно-штурмовим підрозділом 95 окремої десантно-штурмової бригади Збройних Сил України.

Про це 29 березня повідомляє Служба зв’язків з громадськістю Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.

«Завдяки відмінним командирським якостям, офіцер-десантник спромігся згуртувати військовий колектив та спрямувати його на якісне виконання поставлених бойових завдань під час широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. Так, здійснюючи замисел щодо виявлення вогневих точок противника та спроможностей його оборони в одному з районів Донецької області, підпорядкованими підрозділами успішно проведені заходи по підтримці вогнем розвідки боєм сусідні підрозділи. В результаті чого, було отримано необхідні відомості про противника та взято в полон десяток російських військовослужбовців разом зі зброєю та спорядженням.

Вже згодом, завдяки умілому плануванню оборонного бою, застосування маневру вогнем та підрозділами, вдалося скувати просування переважаючих сил противника на одному з напрямків Харківської області, нанести окупантам критичних втрат у техніці та живій силі. Зокрема, силами його підрозділу в цей день було відбито чотири атаки противника. Агресор після серйозних втрат, а це – 30 одиниць броньованої і 60 одиниць автомобільної техніки, а також чималої кількості особового складу – змушений був відступити.

Під час бою, майор Євген Шаматалюк безпосередньо перебуваючи на бойових позиціях підрозділу, вміло керував діями особового складу, здійснював управління вогнем, неодноразово особисто демонстрував мужність, витримку та професіоналізм», - йдеться у повідомленні.

За якісне виконання поставленого бойового завдання, збереження боєздатності підрозділів, нанесення противнику серйозних втрат, Указом Президента України майору ШАМАТАЛЮКУ Євгену Вікторовичу присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

Як повідомляв Житомир.info, указом від 26 березня 2022 року президент Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України 15 військовослужбовцям, серед яких був і Євген Шаматалюк.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: майор десантник Герой України ДШВ 95 бригада  
Матеріали по темі