Місто

Як у Житомирі чистять русло Тетерева та куди дівають мул

19 April 2022, 15:25

Упродовж близько двох тижнів у Житомирі чистять русло річки Тетерів.

Сьогодні, 19 квітня, комунальники прибирають старі та аварійні дерева вздовж берегів річки, а в самому руслі працюють два екскаватори. Через те, що воду спустили, довелося змінити технологію очистки.

Про це журналістам Житомир.info розповів начальник управління комунального господарства Житомирської міської ради Олександр Марцун.

«Це очистка до існуючого природного русла, забираються тільки мулові нанесення. Проєктом передбачалося, що роботи будуть виконані земснарядом, і не треба було б спускати воду з річки, але так сталося, що воду необхідно було спустити. Зараз ми використовуємо цей проєкт, тобто всі об'єми мулу, які потрібно вийняти з річки, вони передбачені цим проєктом. Єдина заміна – це вид робіт. Замість земснаряду застосовуються екскаватори і бульдозери», – говорить Олександр Марцун.


На ділянці, де зараз працює техніка, мулу приблизно 60-80 сантиметрів, а ось біля дамби було понад 2 метри. За словами Олександра Марцуна, сказати точно, скільки кубометрів мулу приберуть із річки, не можна, його реальна кількість відрізняється від того, що вказано в проєкті, адже замір проводився, коли вода не була спущена. Наразі рівень забруднення вимірюється перед тим, як починає працювати екскаватор.

«Безпосередньо ті, хто працюють на екскаваторах, проходять річку в спецкостюмах, з рейкою і вимірювали глибину, на яку треба виконати роботу по переміщенню мулу. Де бачимо дзеркало, то вони там роботи вже виконали», – пояснює начальник управління комунального господарства Житомирської міської ради Олександр Марцун.

Сам мул нікуди не вивозять. Його кидають на берег ріки, який попередньо розширили, а навколо укріплюють ґрунтом.

«Він максимально складається на березі річки, робляться спеціальні карти, підсилюється материковим ґрунтом, щоб потім у майбутньому не розмився. У парку культури, де побудована набережна, там немає місця, куди складати ґрунт, там буде передбачено невелике переміщення на ті карти, які були передбачені проєктом для складання», – сказав Олександр Марцун.

На березі зрізали близько ста дерев, які були аварійними та заважають роботі.

«Тут загалом верба та тополя. Більшість дерев уражені омелою, деякі дерева вже досягли своєї вікової межі й вважаються аварійними, і можуть впасти у річку», – каже начальник управління комунального господарства Житомирської міської ради Олександр Марцун.

Варто зазначити, що з часом дно річки все одно може покритися мулом.

«Природнє замулення все одно буде відбуватися, ми цьому ніяк запобігти не можемо. Я думаю, що ту роботу, яку ми виконаємо, вистачить на 30-50 років», – вважає Олександр Марцун.

Начальник управління комунального господарства Житомирської міської ради Олександр Марцун зазначив, що вартість робіт можна буде оцінити коли вони будуть виконані хоча б на половині території.

Нагадаємо, 12 квітня пресслужба Житомирської міської ради повідомляла, що з Тетерева планують вивезти 80 тисяч кубометрів мулу і поглибити річку.

Як повідомляв Житомир.info, сотні містян 24 березня долучилися до весняної толоки Житомира і прийшли прибрати від сміття берег Тетерева.

Який вигляд у Житомирі має річка Тетерів, з якої спустили воду дивіться тут.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Тетерів річка мул русло Марцун  
Матеріали по темі