Місто

​Житомиряни привітали братів-поляків з Днем Конституції

3 May 2022, 14:33

Дорослі та маленькі житомиряни 3 травня пройшлися по вулиці Михайлівській з прапорами України та Польщі, аби привітати поляків з державним святом - Днем Конституції.

«Сьогодні в день великого державного свята Польщі - Дня Конституції, ми вітаємо польський народ, польські міста з їхнім державним святом. Це дійсно братній народ, який підставив плече в найскладніший час для України, разом з усією Європою, і підтримка Польщі була особливою, це і зустріч наших людей, які приїжджали в Польщу, вони їх прихистили, і військова допомога, політична, гуманітарна, тому передаємо привіт всій Польщі і вітаємо з державним святом», - каже Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Учениця школи № 36 Ірина Лозовська зачитала вірш польською мовою.

«Цей вірш про 3 травня. Він про те, коли в Польщі обрали дуже доброго короля і він прославив Польщу. Для мене, так, як я наполовину полячка, це дуже добрий день, ми його святкуємо», - розповідає Ірина Лозовська.

Житомирянин Іван Красовський каже: багато його знайомих виїхали до Польщі під час війни. Вони розповідають йому, як поляки підтримують українців.

«Я з багатьма маю контакт, всі вони одностайно кажуть наскільки поляки доброзичливі, наскільки підтримують, уважно ставляться до українців в усьому, тому ми маємо сьогодні подякувати нашій Польщі, нашій добрій сусідці, подрузі нашої країни, а нам усім - миру та добра», - говорить Іван Красовський.

Після урочистої ходи для дітей влаштували тематичні майстеркласи з малювання та розпису шоколаду.

«Я зараз розмальовую шоколадки в український прапор і польський. Я виготовляю шоколад для себе і для своєї сестри, якщо сестра не захоче, я віддам своїм рідним», - розповідає Ольга.

«Я зображу долоньки, на одній долоньці буде прапор Польщі, а на другій - прапор України. Якщо їх з’єднати - це буде символом дружби, допомоги. Також написала: дякую за допомогу і ще будуть сердечка, яка знак кохання», - говорить Анна.

Як повідомляв Житомир.info, Житомир та польське місто Гдиня офіційно стануть містами-побратимами. За підписання з Житомиром договору про побратимство 27 квітня проголосували на сесії у Гдині.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Польща День Конституції свято  
Матеріали по темі