Влада

В Україні арештовані корпоративні права туристичної агенції TUI, бенефіціаром якої є російський мільярдер

30 June 2022, 16:01

За ініціативи СБУ арештовано корпоративні права однієї з найбільших туристичних агенцій.

Про це 30 червня повідомила Служба безпеки України.

«Як встановила українська спецслужба, кінцевим бенефіціаром цієї компанії є російський мільярдер, наближений до політичної верхівки країни-агресора. У бізнес-колах рф цього чоловіка називають «железным мальчиком». Він володіє однією з найбільших російських сталеливарних і гірничодобувних компаній і має контрольні пакети акцій кількох підприємств. У 2016 році бізнесмен отримав від президента рф путіна відзнаку «За благодеяние», - йдеться у повідомленні.

Наразі, за рішенням суду, на туристичний бізнес російського мільярдера в Україні накладено арешт. Це стосується, зокрема, корпоративних прав у вигляді 100% статутного капіталу компанії в розмірі понад 31, 5 млн грн; кошти у розмірі понад 3 млн грн і 106 тис. доларів США, які знаходились на банківських рахунках.

«Усі арештовані активи передано в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА). СБУ продовжує досудове розслідування щодо цієї компанії за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 110-2 (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України); ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем)», - йдеться у повідомленні.

В березні цього року «Ліга.Бізнес» інформувало, російський олігарх Олексій Мордашов, який потрапив під санкції 28 лютого через зв'язки з Кремлем, є акціонером TUI з 2007 року: його пакет акцій у TUI оцінюється в 1,5 млрд євро. Олігарху також належить російський металургійний холдинг «Сєвєрсталь». За оцінкою Forbes, статки Мордашова становлять $23,1 млрд, він займає 65 місце у світовому рейтингу мільярдерів і третє – в російському.

Нагадаємо, Верховна рада на засіданні 1 квітня 2022 року схвалила закон, що визначає порядок націоналізації майна, яке належить громадянам росії.

Як повідомляв Житомир.info, Кабінет міністрів 10 квітня 2022 року підтримав рішення про запровадження повного ембарго на імпорт товарів з російської федерації: жодна продукція рф не зможе бути ввезена на територію України.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: СБУ турагенція туризм корпоративні права TUI олігарх арешт  
Матеріали по темі