Влада

Обласний центр спортивної медицини ліквідували: керівник Житомирської облради пояснив, що буде з працівниками і приміщенням

14 July 2022, 18:05

На черговій сесії обласної ради 14 липня розглядали питання ліквідації КНП «Обласний медичний центр спортивної медицини», реорганізувавши його шляхом приєднання до іншого КНП «Обласний медичний консультативно-діагностичний центр».

Керівник «Обласного медичного центру спортивної медицини» Олександр Чорноморець висловився проти такого рішення.

«Сьогодні стоїть питання про припинення діяльності медичного центру спортивної медицини при об’єднанні з діагностичним центром. Будь-яке перетворення чи об’єднання передбачає те, що мають люди бути скорочені. В нашому медичному центрі працює 80 людей. Ми платимо податки, наприклад, за шість місяців ми проплатили 1 млн 300 тис. грн, за рік буде 2 млн 600 тис. грн. У нас відсутня кредиторська заборгованість, люди повноцінно працюють. Мене дивує, які підстави сьогодні закрити це підприємство. І коли вам, шановні депутати, розповідали в групах, що ці люди будуть працевлаштовані і вони будуть там працювати, то це вам сказали неправду. Спілкуючись із директором діагностичного центру, я почув, що «нам кардіологи, дерматологи не потрібні, стоматологи тим паче». Тому, якщо буде 15 людей працевлаштовано, буде дуже добре. Ми могли б, я пропонував це, зберігши суб’єкт господарювань, перенести в інше місце розташування, визначати іншу локацію, це також відмінили, тільки реформування. При об’єднані ми втрачаємо чотири пакети, і найголовніше – по реабілітації дітей і дорослих. Дане питання потрібно сьогодні відкласти і довивчити його, і винести рішення про те, що зберегти дане підприємство», – переконував керівник «Обласного медичного центру спортивної медицини» Олександр Чорноморець.


Депутат обласної ради Сергій Крамаренко припустив, що приміщення «Обласного медичного центру спортивної медицини» хочуть використати для інших цілий. Тому запропонував депутатам довивчити це питання.

«На всіх нарадах ніхто і не приховує, що будуть звільнені люди, не приховує того, що не можна буде не викинути людей на вулицю, це зробиться обов’язково. Але для чого це робити? Він працює, він не збитковий, дає плюси, не чіпайте його, будь ласка. У мене пропозиція, якщо так вже комусь потрібно це приміщення, напевно, заради нього це робиться. Не знаю кому, не знаю для чого, немає в мене іншої ідеї, крім того, що хтось хоче собі його забрати. Давайте ми відкладемо це питання», – каже депутат обласної ради Сергій Крамаренко.

Депутати все ж підтримали рішення про об’єднання двох підприємств. «За» проголосували 42 депутати.

Після закінчення сесії в.о. голови Житомирської обласної ради Володимир Ширма розповів журналістам, що буде з приміщенням медичного центру спортивної медицини, чи скоротять штат і чи вплине це приєднання на отримання медичних послуг.

«Казали різне, і щодо скорочення людей. Я підтримую те, що сказала директор департаменту, що без депутатської комісії жодний керівник не може скоротити людей, те ж саме стосується і приміщення. Воно буде функціонувати, обласна рада, депутати вирішать, що з ним будуть робити. Я думаю, що після сьогоднішньої сесії у нас відбудеться… Створюються відповідні комісії, вони будуть збиратися, розглядати це питання, можливо, там буде апарат цей працювати, частина лікарів, але це вже будемо знати завтра-післязавтра, запросимо керівників і будемо з ними говорити по цьому питанню. Моя позиція – що це немає вплинути на надання послуг, тим більше він спортивного напрямку, це точно немає погіршити надання якості послуг», – говорить в.о. голови Житомирської обласної ради Володимир Ширма.

Нагадаємо, 12 липня на сайті Житомирської обласної ради оприлюднили ще кілька проєктів рішень сесії облради про намір ліквідувати комунальні заклади та підприємства, реорганізувавши їх шляхом приєднання до інших закладів. Серед інших проєктів рішень був і «Про припинення КНП «Обласний медичний центр спортивної медицини» Житомирської обласної ради реорганізувавши його шляхом приєднання до КНП «Обласний медичний консультативно-діагностичний центр» Житомирської обласної ради».

Як повідомляв Житомир.info, 8 липня 2022 року в обласній раді під час засідання депутатської комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів розглядали проєкт рішення про намір ліквідувати комунальне підприємство «Обласний медичний центр спортивної медицини», яке знаходиться в центрі Житомира (майдан Перемоги, 10-а), приєднавши до обласного діагностичного центру.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: сесія облрада комісія центр спортивної медицини ліквідація Крамаренко Чорноморець  
Матеріали по темі