Місто

У Житомирі запрацював евакуйований Попаснянський центр комплексної реабілітації для людей з інвалідністю

15 August 2022, 15:54

У Житомирі запрацював центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Лелека», який евакуювався з Попасної, що на Луганщині. Його керівниця нині пригадує, як доводилося виживати під обстрілами та поспіхом тікати заради життя.

«Протягом 8 років нас обстрілювали. Місто знищувалося і з початком війни 24 лютого ми були першою фортецею Луганської області, яка прийняла на себе удар і стримувала довго рух російських військ. Тому, наше місто дуже пошкоджено, зруйновано майже на 90%», - розповідає директорка Попаснянського центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Лелека» Наталія Овчаренко.


Через активні бойові дії працівники центру роз’їхалися по іншим містам. Наразі, повернулися шість фахівців, тому роботу вдалось відновити майже по всім напрямкам.

«У нас і педагогічна корекція, психологічна корекція, фізкультурно-спортивна реабілітація, соціальна. На жаль, медичної у нас не буде, бо наші медичні фахівці залишилися, знайшли собі роботу і медичної реабілітації не буде», - додає керівниця центру.

Прихистили центр в приміщенні місцевої соціальної майстерні. Тут облаштували кімнату для проведення корекційних занять та столярну. В останній, зазвичай, вправляються хлопці. Працюють із деревиною, роблять планери та проходять соціально-трудову реабілітацію.

«Робимо сердечка, потім це будуть підставки під фотографії, пофарбуємо і будемо дарувати нашим захисникам. Також, будемо прикрашати нашу кімнату. Потрібно прикласти багато сил і старання. Власними руками обробляємо деревину, працюємо також з іншими матеріалами, що буде корисно і для розвитку дрібної моторики наших рук. Також, такі навички знадобляться у побуті», - роз’яснює працівник Попаснянського центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Лелека» Микола Заканавський.

У подальшому фахівці центру планують продавати поробки на благодійних платформах та соцмережах, а виручені кошти направити на навчальні матеріали і облаштування закладу. Разом із тим, тут не забувають і про захисників, які боронять нашу країну.

«Всі наліпки, малюнки, листівки, поробки з патріотичними мотивами передаємо нашим захисникам», - розповідає засновниця БФ «Волонтери без кордонів» Олена Гончаренко.

У центрі діляться: стали не просто вчителями для своїх підопічних, а другою родиною, де їх люблять та розуміють.

«Наші діти, наша молодь - вони самі дуже щирі і коли вони ідуть до нас у центр, бачать нас, вони вже ідуть з любов’ю, обіймашками, цілувашками. Несуть натхнення і любов нам, сюди», - каже волонтерка Олена Гончаренко.

Заняття у центрі безкоштовні й нині його відвідує понад 20 учнів. Втім, молоді з особливими потребами у Житомирі набагато більше. Відтак, існує гостра потреба у подібних центрах, - переконує волонтерка Олена Гончаренко.

«В ідеалі такий центр має бути в кожному районі міста, щоб не потрібно було людині з інвалідністю з одного кінця міста їхати в інший. Хай би вони були невеличкі, але у кожному районі міста, щоб їх було багато і молоді з інвалідністю там зручно було перебувати на повний день», - підсумовує засновниця БФ «Волонтери без кордонів» Олена Гончаренко.

Як повідомляв Житомир.info, 2 серпня 2022 року у Житомирі відкрився Центр для тимчасового проживання переселенців.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Попаснянський центр реабілітація інвалідність Лелека 
Матеріали по темі