Місто

Поліція шукає вандала, який нівечить дерева у Житомирі, та збирає докази для кваліфікації злочину

30 August 2022, 16:20

У Житомирі вже другий тиждень вандал робить нарубки на деревах. Пошкодження виявлено у середмісті, сквері, парку та навіть на військовому кладовищі.

Розбиратися у ситуації взялися в міській раді, зібравши 30 серпня спільний брифінг за участю заступника міського голови Сергія Кондратюка, представників з інспекції благоустрою, управління екології, «Зеленбуду» та поліції.

«Ми бачимо пошкодження дерев у різних мікрорайонах міста. Це стосується парка та інших вулиць. Сьогодні ми маємо інформацію по мікрорайону Маликова, пошкодження нових дерев на Новому бульварі», - прокоментував заступник міського голови Сергій Кондратюк.

На сьогодні озеленювачі лікують пошкоджені дерева спеціальними засобами. Наскільки буде дієвим таке лікування фахівці стверджувати не беруться, але точно знають, що завдані збитки не співвідносні з покаранням, яке може понести вандал.

«Ми ще не знаємо, які будуть наслідки. Можемо говорити про те, що для великого дерева ця зарубка може бути досить незначна, кора відновиться, заросте, а для тих дерев, які мають маленький діаметр - це значні пошкодження: для тих же катальп, для сакур. Тому, все може бути, і якщо дерева загинуть, тоді ці 340 грн чи 510 грн штрафних санкцій не будуть виправдовувати себе. Я, наприклад, на свою адресу сприймаю це, як вандалізм проти тих людей, які мають повноваження обстежувати, слідкувати за станом дерев та надавати дозвіл на видалення. Розумієте, тільки починається інформація в ЗМІ про те, що десь там зарубки, то одразу думають, що це комісія пройшла, «вибракувала» і ці дерева підлягають видаленню. Дуже велике прохання та надія, що його відшукають», - каже заступниця начальника КП «Інспекція з благоустрою м. Житомира» Тетяна Степаницька.

Неабияке обурення у заступниці начальника інспекції з благоустрою викликає і той факт, що хуліган шкодить не тільки насадження у паркових зонах, а й на військовому кладовищі.

«Сьогодні ми нарахували понад десять об’єктів. Найголовніше - це вандалізм на військовому кладовищі. Як пояснити людям, що дерево з прізвищем героя сьогодні пошкоджено», - додала Тетяна Степаницька.

Інспекція з благоустрою показала роздруковані фото з пошкодженням насаджень, відео від Міського інформаційного центру, де видно, як невідомий із сокирою робить зарубки на деревах, і усі ці матеріали передали до поліції. Правоохоронці обіцяють внести повідомлення про правопорушення до ЄРДР та працювати над пошуком хулігана.

«На даний час вживаються заходи щодо встановлення цієї особи, її затримання, припинення та документування цього діяння. На даний час вирішується питання щодо внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 296 КК України (Хуліганство)», - зазначив начальник сектору Житомирського районного управління поліції Дмитро Коваленко.

Наостанок влада закликала містян не лишатися осторонь та допомогти знайти кривдника природи і у разі виявлення підозрілих осіб телефонувати на лінію «102».

Як повідомляв Житомир.info, у Житомирі наприкінці серпня 2022 року з'явився вандал із сокирою, який нівечить дерева: 26 серпня зарубки на деревах побачили в міському парку, а 28 серпня ідентичні пошкодження працівники КП «Зеленбуд» виявили по вулиці Небесної Сотні та в сквері на Лятошинського,

Яна Соколівська, журналістка Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: дерево вандал зарубка Кондратюк поліція Степаницька 
Матеріали по темі