Події

Чекав путіна, щоб навів порядок: у Житомирській області ще один пенсіонер отримав вирок за колабораційну діяльність

20 September 2022, 11:44

Суд виніс вирок жителю Новоград-Волинського району Житомирської області, який публічно заперечував здійснення збройної агресії рф проти України та чекав путіна, щоб «навів порядок». Чоловікові призначили покарання у виді позбавлення права обіймати посади у правоохоронних органах, органах державної влади та місцевого самоврядування строком на 10 років.

Вирок щодо вказаної кримінальної справи за ч. 1 ст. 111-1 КК України (Колабораційна діяльність) Новоград-Волинський міськрайонний суд виніс 19 серпня 2022 року. В Єдиному державному реєстрі судових рішень вирок оприлюднили 23 серпня.

Обвинувачений – уродженець села Крайня Деражня Новоград-Волинського району Житомирської області, пенсіонер, раніше не судимий.

З матеріалів суду відомо, що 15 червня цього року чоловік, перебуваючи в магазині, «публічно заперечував здійснення збройної агресії Російської Федерації проти України, які виразилися у висловлюваннях - «... війни ніякої в країні немає, війна ще буде...», а також не припиняючи своїх протиправних дій закликав до підтримання рішень та дій держави-агресора (російської федерації) висловлюючись - «...сюди (в Україну) потрібен путін, він наведе тут порядок...».

Скриншот з вироку Новоград-Волинського міськрайонного суду від 19.08.2022 року

Зазначається, що обставиною, яка пом`якшила покарання обвинуваченому, стало його щире каяття.

Врешті, суд визнав пенсіонера винним у колабораційній діяльності та призначив йому покарання у виді позбавлення права обіймати посади у правоохоронних органах, органах державної влади та місцевого самоврядування строком на 10 років.


Скриншот з вироку Новоград-Волинського міськрайонного суду від 19.08.2022 року

Нагадаємо, 19 серпня 2022 року пресслужба ГУНП інформувала про викриття чотирьох колаборантів у Житомирській області. Зокрема, зазначалося, що на початку червня 67-річний житель Піщівської громади Новоград-Волинського району у місцевому магазині переконував односельців у тому, що «війни ніякої в країні немає, війна ще буде», та, не зважаючи на зауваження, наголошував: «сюди потрібен путін, він наведе тут порядок». 17 серпня дізнавачі райвідділу поліції оголосили чоловікові про підозру за ст. 111-1 (Колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.

Яке повідомляв Житомир.info, 5 вересня 2022 року суд виніс вирок жителю Олевщини Житомирської області, який публічно заперечував здійснення збройної агресії російської федерації проти України, а також закликав до підтримки держави-агресора. Чоловікові призначили покарання у виді позбавлення права обіймати посади державної служби і місцевого самоврядування строком на 12 років.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: колаборант колабораціонізм суд вирок  
Матеріали по темі