Суспільство

Агровиробники можуть подати заявки на отримання рукавів для зберігання зерна. Вимоги до учасників програми

27 September 2022, 16:35

У Державному аграрному реєстрі стартує подання заявок на отримання рукавів для зберігання зерна.

Про це 27 вересня повідомив комітет Верховної ради з питань аграрної та земельної політики.

«Орієнтація на результат попри війну – це реалії, які українські аграрії опановують швидкими темпами. Західні партнери йдуть пліч-о-пліч з Україною, надаючи дієву підтримку для забезпечення продовольчої безпеки», – зазначають у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.

Так, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України оголошують про початок реєстрації для отримання засобів тимчасового зберігання зерна (рукавів) місткістю 200 тонн. Проєкт реалізується за донорської підтримки урядів Канади та Японії, а також австралійської благодійної організації Minderoo Foundation.

Загалом ФАО та Мінагрополітики розповсюдять 30 000 поліетиленових зернових рукавів. Засоби зберігання зерна зможуть отримати агровиробники: юридичні особи та фізичні особи-підприємці (ФОП), які обробляють землі на території України, окрім тимчасово окупованих.

«Подання заяв на участь у програмі здійснюється за допомогою Державного аграрного реєстру. Завдяки цьому аграрію не треба надсилати копії заяв або відвозити їх, а потім перевіряти правильність їх заповнення. Достатньо не виходячи з дому зайти в свій особистий електронний кабінет, обрати серед доступних програм підтримки «отримання гуманітарної допомоги від ФАО у вигляді тимчасових засобів зберігання сільськогосподарської продукції (рукавів)» та заповнити відповідну електронну форму», – зазначають у комітеті Верховної ради з питань аграрної та земельної політики.

Основні вимоги до учасників програми:

• площа землі в офіційній обробці (у власності чи оренді) від 100 до 10 000 га;

• використання отриманих рукавів виключно для зберігання власно вирощеної продукції;

• розташування оброблювальних земель на підконтрольних уряду територіях України;

• самостійний вивіз рукавів зі складів у своїй області, або у сусідній області (з Дніпропетровської – для сільгоспвиробників з Донецької, Луганської чи Запорізької області, забирати з Миколаївської – для сільгоспвиробників з Херсонської області).

До участі у програмі заохочуються, зокрема малі та середні агровиробники.

Прийом заявок триватиме до 9 жовтня 2022 року. Після обробки та аналізу всіх отриманих заявок, учасники програми отримають підтвердження про надання допомоги через ДАР, а також будуть повідомлені про адресу складу для самостійного транспортування рукавів на територію аграрного господарства.

Окрім цього, ФАО та Мінагрополітики проведуть ознайомчий вебінар, де аграрії зможуть поставити будь-які запитання щодо реєстрації та участі у програмі підтримки.Як повідомляв Житомир.info, 22 вересня 2022 року в Житомирі відбулось засідання аграрного комітету на чолі з головою Комітету ВР України з питань аграрної та земельної політики. На ньому обговорювали стан та перспективи розвитку аграрного сектору в Поліській зоні в умовах війни. Зокрема, голова Житомирської військової адміністрації та представники профільного департаменту зазначили: через війну та несприятливі погодні умови Житомирщина хоч і не змогла на сто відсотків виконати план зі збирання врожаю, втім по більшості показникам вдалося вийти на рівень 2021 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: АПК урожай зернові  
Матеріали по темі