Місто

В Житомирі планують за 5,5 млн грн зробити нову систему оповіщення

5 October 2022, 09:31

В Програмі забезпечення техногенної та пожежної безпеки, захисту населення і територій Житомирської міської територіальної громади від надзвичайних ситуацій на 2023-2025 роки передбачено 5,5 млн грн на розроблення нової системи оповіщення.

Про це на засіданні виконкому 5 жовтня повідомив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Микола Дідківський.

«На 2023 рік закладено 5,5 мільйонів на проєкт розробки і реалізації програми оповіщення нашої громади. Ми плануємо, що на той час держава створить систему оповіщення державного рівня і, маючи певні вихідні технічні характеристики, ми зможемо розбудувати свою ефективну систему оповіщення населення. Це дуже важливо, як показали бойові дії. Наша система оповіщення, яка працює з 1960 року достатньо складна в експлуатації і не завжди ефективно працює, хоча останні опитування населення показали, що 75% житомирян достатньо чітко чують сигнали цієї системи», - розповів Микола Дідківський.

Також він розповів про кількість надзвичайних ситуацій, аварій та подій протягом трьох останніх років:

у 2020 році – 1 надзвичайну ситуацію, 787 аварій та подій, внаслідок яких 45 осіб загинуло, 249 отримали травми;

у 2021 році – 3 надзвичайні ситуації, 758 аварій та подій, внаслідок яких 32 людини загинуло, 204 отримали травми;

протягом першого півріччя 2022 року – 3 надзвичайні ситуації, 458 аварій і подій, внаслідок яких 17 осіб загинуло та 148 отримали травми.

Нагадаємо, у вересні в Житомирській області тестували нову систему оперативного інформування населення про надзвичайні ситуації: на мобільні телефони надсилали тестові інформаційні повідомлення про можливі загрози.

Як повідомляв Житомир.info, в Житомирській області в День Незалежності, 24 серпня 2022 року, було 7 повітряних тривог, сумарно по часу – третину доби.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: виконком сирена система оповіщення Дідківський 
Матеріали по темі