Фоторепортаж

Цифрові знімки та «погляд» всередину людини - як працюють житомирські рентгенологи. Фоторепортаж

8 November 2022, 15:49

Щороку 8 листопада відзначають День радіолога. Це свято збігається з річницею відкриття рентгенівського випромінювання і є досить новим - його почали відзначати у 2021 році для того, щоб пропагувати роль медичної візуалізації у сучасній охороні здоров’я.

Фундаментом радіології називають рентгенологію, адже це найшвидший та найпростіший спосіб «зазирнути» всередину людини. Стежити за здоров’ям, вчасно виявляти хвороби і травми допомагають рентгенологи та лаборанти КП «Лікарня №2 ім. В.П. Павлусенка» Житомирської міської ради.

Екскурсію для Житомир.info провели завідувач рентгенологічного кабінету Богдан Кузєв та його колега Василь Горнічар.

«Рентгенологія - важлива частина дослідного процесу. Ми є первинною ланкою досліджень, на відміну від КТ та МРТ. В обов’язки нашого кабінету входить рентген-обстеження пацієнтів за направленням від їх лікаря. Обстежуємо легені, кістки, суглоби і деколи навіть живіт. Ми можемо побачити пневмонії, метастази, туберкульоз, подивитися ушкодження суглобових поверхонь, оглянути кістки після травм чи аварій тощо. Також можемо за допомогою барію побачити, чи є у пацієнта проблеми з прохідністю шлункового вмісту. Можемо побачити чи є гайморит тощо. Наша система цифрова і новітня. Ми вже не працюємо з плівками. Цифра - це дуже добре, бо дозволяє одразу побачити знімок, перевірити все і швидко повідомити пацієнта та його лікаря», - розповідає Богдан Кузєв.

Знімки зараз рідше друкують на плівці або папері, частіше зберігають у цифровому форматі.

Знімки робить лаборант, тоді по системі лікарі отримують їх на комп’ютер в ординаторську. На екрані вони розглядають їх у найдрібніших деталях, наближають, змінюють контраст, порівнюють в динаміці з архівами, дивляться у різних проєкціях та роблять висновок. Діагноз і лікування на основі цих досліджень вже визначає лікар, який направляв пацієнта на рентген.

У рентгенкабінеті знаходиться кілька апаратів, які дозволяють проводити різноманітні дослідження. Вони обладнані спеціальними пультами, на яких вручну вводять дані про вагу, зріст пацієнта. Це допомагає апарату розрахувати дозування індивідуально на кожного пацієнта.

На вішаках у кабінеті зберігають костюми для захисту. Вони використовуються за показами, наприклад, якщо пацієнту необхідна стороння допомога медичного персоналу чи родича для проведення дослідження. Але лікарі запевняють, що знімки роблять виключно за потреби, оцінюють ризики, тож боятися ходити на флюорографію не варто - один знімок прирівнюється 1/7 мінімальної річної дози.

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: День радіолога радіолог рентген 
Матеріали по темі