Місто

Житомирські рятувальники дали поради, як безпечно використовувати генератор

2 December 2022, 12:30

Через обстріли енергетичних об'єктів українці скуповують генератори. Але не всі звертають увагу на правила користування. Наприклад, на цьому тижні пожежі траплялися у Львові, де люди розмістили генератор на горищі, та в Тернополі, де господарі встановили його на балконі.

У Житомирській області у 2022 році під час пожеж внаслідок отруєння чадним газом загинуло 22 людини. За словами рятувальників, генератори несуть небезпеку саме через те, що виділяють чадний газ. Тому варто пам’ятати, як ними користуватися та чого не можна робити.

«Найголовніші правила для використання генератора. Перше – забезпечити його встановлення саме на чистому повітрі, тобто в ніякому разі не можна встановлювати у будівлі, тому що він виділяє чадний газ, і це може призвести до отруєння та летальних випадків. Він має встановлюватися на відстані не менше ніж 6 метрів від вікон, дверей і в цілому будівель. Також забороняється постійна його робота без перерви, тобто якщо генератор працює протягом 5 годин, його потрібно вимкнути й пів години він має постояти та охолонути», – розповідає провідний інспектор Житомирського райуправління ГУ ДСНС України у Житомирській області Костянтин Мельник.


Крім того, є ще кілька моментів, які не варто ігнорувати.

«Заправка генератора повинна відбуватися лише коли він вимкнений і коли він охолов. Коли він гарячий, заправляти не можна. Потрібно огородити його від сторонніх осіб та тварин, аби ні в якому разі вони не потрапили до нього. Також категорично забороняється чіпляли генератори в ланцюг один до одного. Кожен повинен працювати окремо, по черзі вмикати. Зрозуміло, що генератори дуже нагріваються, не потрібно на них нічого вішати, класти, бо це може призвести до пожежі», – додає провідний інспектор Житомирського райуправління ГУ ДСНС України у Житомирській області Костянтин Мельник.

Якщо генератор загорівся, то найкращим рішенням буде викликати рятувальників.

«У випадку пожежі, зрозуміло, що перш за все потрібно зателефонувати за номером 101, і довіртеся професіоналам. Але якщо ви маєте у собі сили та первинні засоби пожежогасіння – вогнегасник, – то можете спробувати. Але я не рекомендую, довірте це професіоналам, нехай роблять свою роботу», – радить рятувальник.

З рятувальником ми спілкувалися в одному з «Пунктів незламності». За словами фахівця, генератор тут зберігають правильно, але через те, що він був вимкнений, про його роботу нічого було сказати, тож звернули увагу на «буржуйку».

«З моменту уточнення списків «Пунктів незламності» та пунктів обігріву, коли служба на 100% знає, де вони будуть знаходитися, ми відразу почали проводити перевірки цих пунктів на протипожежну безпеку. До цієї «буржуйки» питань зовсім немає. Витяжка, сама труба, встановлена за нормами, як бачимо, є протипожежна розділка. Тобто, металевий каркас, який не призведе до загорання ДВП, що є поблизу», – розповів провідний інспектор Житомирського райуправління.

Зазначимо, що існують датчики чадного газу: якщо встановити таку систему, то вона сповістить вас про ймовірну небезпеку.

Як повідомляв Житомир.info, у Житомирській області за добу 23 листопада сталися 4 пожежі, усі вони були у приватному секторі і спричинені порушенням правил монтажу та користування системами обігріву помешкань.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: генератор "Пункт незламності" опалення тепло світло електроенергія електрика ДСНС рятувальник Мельник  
Матеріали по темі