Місто

Коли святкувати Різдво: опитування в «Дії» та думки житомирян

26 December 2022, 14:39

У суботу, 24 грудня, в застосунку «Дія» запустили опитування. Людей питають: «Якій даті святкування Різдва ви віддаєте перевагу?». Пропонують чотири варіанти відповіді – 25 грудня, 7 січня, в обидві дати, або «не святкую Різдво». Ми вирішили запитати, яку дату для святкування обирають житомиряни.

«Моя родина вже перейшла на 25 грудня. Але за старими звичаями бабуся і тітка готують повторно на 7 січня поки що. Молодому поколінню буде простіше перейти но новий стиль, а у старого покоління 7 число ще зберігається», – ділиться Валентина.

«25 грудня. Це логічніше, враховуючи пост релігійний, адже до Нового року воно (ред. Різдво), а на Новий рік накритий стіл, а такого у піст не можна робити», - каже Валентина.

«Я вважаю 25 грудня. За це розмова давним-давно ведеться, і два дні народження бути не може. Тим більше вся Європа вважає 25 грудня», - говорить пані Раїса.

«7 січня. Бабуся сказала, що цього року ми ще будемо за старим календарем, а вже наступного перейдемо на новий, не звично просто», - сказала Катерина.

«Поки що 7 січня, всі звикли до цієї дати», - каже Оля.

«Ми цього року перейшли на 25 грудня», - говорить Наталія.

«Весь світ святкує 25 грудня: Європа, Америка. Ми йдемо в Європу, тому так вирішили», - додає Олег.

«Я святкую Різдво і 25 (ред. грудня), і 7 (ред. січня). Я народився у той час, так що мені однаково, коли святкувати, аби це свято було для людей», - ділиться Григорій.

«Я вважаю, як весь світ, так і ми. Цього року ми вже святкували 25 грудня. Одразу перейшла, бо мій чоловік мобілізований, зять. То я перейшла, як весь світ», - говорить Галина.

«Я святкую 25 грудня завжди, і родичі мої всі католики, тому у нас питань з цим немає. Ми живемо по одному календарю, а святкують по-іншому, то я вважаю: як живете, так і святкуйте, як живете», - сказала Ольга.

«25 грудня, не так само, як росія, для нас то не країна», - каже Ніна.

«Ми святкуємо 7 січня», - говорить Любов. ЇЇ чоловік Микола додає: «Це звичка, як то кажуть».

«Я думаю 25 грудня», - каже Олександр.

«7 січня, як у росії, ми не хочемо», - додає Ірина.

«Незвично перейти, звикли, що 7 січня святкуємо, але гадаю, що 25 грудня наступного року люди більш звикнуть. А наше підростаюче покоління буде підбирати цей звичай», - говорить Олександр.

Станом на 13 годину 26 грудня більшість обрала перший варіант, а саме - святкувати Різдво 25 грудня, зокрема це понад 730 тисяч людей, але опитування ще триває.

Нагадаємо, що 25 грудня житомиряни відзначили Різдво співаючи колядки та просили благодаті.

Як повідомляв Житомир.info, 22 грудня пресслужба Свято-Михайлівського кафедрального собору інформувала, що святкові різдвяні богослужіння відбудуться і 25 грудня, і 7 січня, оскільки синод Православної Церкви України вперше офіційно дозволив проводити Різдвяні Богослужіння 25 грудня, якщо громада і настоятель храму виявлять таке бажання.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: опитування Різдво Дія святкування 
Матеріали по темі