Культура

Учні житомирського ліцею знімають відеокліп до річниці бою під Крутами

26 January 2023, 15:38

Учні житомирського ліцею взялися реконструювати події 1918-го року під Крутами та знімають відеокліп.

Про це 26 січня повідомляє Житомирська міська рада.

«29 січня минає 105-та річниця героїчного і, водночас, трагічного бою українських добровольців-гімназистів проти більшовицького війська. У Житомирському ліцеї № 28 проводять тематичну зйомку до річниці бою під Крутами», - йдеться в повідомленні.

Гімназисти, що пішли на супротив багатотисячній армії, — ровесники учасників зйомки.

«Напередодні зйомок у російсько-української війни загинули двоє наших випускників. Із 2014 року їх вже дванадцять. Наші ліцеїсти беруть участь у вшануванні памʼяті, покладанні квітів, тому добре розуміють, що відбувається. Діти одразу погодилися взяти участь у зйомках фільму, адже він також про добровольців-захисників», — каже Яніна Глінчевська, директорка ліцею №28 імені гетьмана Івана Виговського.

Учні діляться, що охочих брати участь у відтворенні історичних подій було чимало.

«Усі хотіли брати участь у зйомках. Захотілося відтворити ті події, які зараз ми вивчаємо на уроках історії », — поділився Нікіта Перепичай, учень 8 класу.

Довідково: того дня, більш як сторіччя тому, на залізничній платформі в Крутах українські вояки і студенти з 16 кулеметами та однією гарматою дали бій росіянам, які мали десятикратну перевагу в живій силі, бронепотягах та артилерії. Втрати більшовицьких військ сягнули 300 людей. Українці затримали більшовиків на 4 дні.

Як повідомляв Житомир.info, 18 січня 2023 року до Дня Соборності України учні житомирських ліцеїв №16 та №28 утворили «ланцюг єдності» між своїми навчальними закладами.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ліцей учень дитина ліцеї № 28 зйомка відеокліп бій під Крутами Крути 
Матеріали по темі