Здоров'я

Ендопротезування суглоба: відповіді на важливі питання від ортопедів-травматологів МЦ «Асклепій»

31 January 2023, 13:31

Що таке ендопротезування, коли і як проводиться, які особливості протеза та операції - розповідають ортопеди-травматологи медичного центру "Асклепій"

Що таке ендопротезування суглоба?

Ендопротезування суглоба - це процедура, під час якої суглоб замінюється на штучний. Протез повторює анатомічну форму суглоба та виконує функції, які були порушені.Як відбувається ендопротезування колінного суглоба?

З'єднання утворюється двома поверхнями, що торкаються одна одної. У випадку колінного суглоба він утворений верхнім виростком стегнової кістки та нижньою частиною великогомілкової кістки. Якщо коротко, то це заміна всіх елементів суглоба.

З чого виготовляють протез і скільки він служить?

Класичний ендопротез кульшового суглоба складається з декількох частин – ніжки, головки та головки. Ніжка може бути зафіксована за рахунок “вбивання” у кістку під час операції – так звана безцементна фіксація прес-фіт (press-fit).

Але є ще цементні ендопротези. Вони застосовуються при низькій якості вихідної кістки (наприклад, при остеопорозі), цемент посилює міцність кістки і надійно фіксує протез.

Безцементна фіксація застосовується в основному у молодих пацієнтів із гарною якістю кісткової тканини.

Вартість та термін служби ендопротеза залежить від багатьох факторів. В середньому, тривалість служби ендопротеза в межах 20-25 років.

Які очікувані результати такої операції?


  • Зменшення або повне усунення болі при рухах в пошкодженому суглобі
  • Відновлення рухів в суглобі.
  • Матеріали є гіпоалергенними, тому навіть пацієнтам із схильністю до алергічних реакцій можливо проводити ендопротезування.
  • Відновлення функції суглоба забезпечить повернення пацієнта до повноцінного життя.

Скільки триває операція та як проходить реабілітація?

Тривалість операції ендопротезування залежить від багатьох факторів: типу ендопротеза, хірургічного доступу, статури пацієнта і т.п.

У стандартних випадках імплантація штучного колінного суглоба триває близько 2-2,5 години.

Після операції пацієнта переведуть до комфортної палати. У середньому тривалість перебування в стаціонарі становить близько 5 діб. За цей час пацієнт вже зможе пересуватися за допомогою милиць. Після виписки зі стаціонару пацієнт має пройти реабілітацію протягом 4-6 тижнів.

Де роблять ендопротезування суглоба та скільки це коштує?

При виборі клініки, звертайте увагу на кваліфікацію персоналу та матеріально-технічну базу клініки, можливість повної передопераційної діагностики. Вартість оперативного даного оперативного втручання в значній мірі залежить від типу протеза та особливостей пацієнта.

У медичному центрі "Асклепій" ендопротезування проводить провідний ортопед-травматолог, професор, доктор медичних наук Анкін Микола Львович.Записатися на консультацію до лікаря можна за телефонами:

+38 (098) 046-33-03

+38 (095) 010 31 03

+38 (093) 170 01 03

https://asklepiy.com

З турботою про Вас, МЦ Асклепій

м. Житомир, вул. Покровська, 31

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Асклепій 
Матеріали по темі