Суспільство

Відтепер українці можуть отримувати судові повістки через Viber

17 February 2023, 13:31

З 15 лютого в Україні дозволили надсилання судових повісток і викликів за допомогою Viber.

Про це 15 лютого повідомляється на сторінці ДП «Інформаційні судові системи».

«Державне підприємство «Інформаційні судові системи» повідомляє про випуск оновленої версії програмного забезпечення автоматизованої системи документообігу суду, яка передбачає запровадження додаткового каналу електронної комунікації судів з учасниками судового процесу. Йдеться про розширення способів надсилання судових повісток і викликів у вигляді електронних повідомлень. Так, з 15 лютого 2023 року на додачу до вже традиційних SMS-повідомлень реалізовано можливість надсилання повісток і викликів за допомогою месенджера Viber», - йдеться в повідомленні.

Відповідне нормативне підґрунтя закладено у оновленому Порядку надсилання судових повісток, повідомлень і викликів учасникам судового процесу в електронній формі, затвердженому наказом ДСА України від 23.01.2023 № 28 https://dsa.court.gov.ua/dsa/inshe/14/N_28_23.

Реалізація цієї спільної ініціативи ДП «ІСС» і Державна судова адміністрація України у повній мірі відповідає вимогам процесуального законодавства та спрямована в першу чергу на економію коштів бюджету. Середня вартість відправки однієї повістки для суду буде значно нижчою, оскільки для відправки однієї повістки за допомогою Viber потрібне лише одне повідомлення (проти 5-6 SMS-повідомлень в середньому та 15 як максимум).

Алгоритм дій: за замовченням, система документообігу намагається відправити повістку через месенджер, в разі неможливості такої відправки, повістка відправляється як SMS.

Нагадаємо, 13 лютого у Мінреінтеграції нагадали, що в Україні запустили новий чат-бот «Календар здорових українців». Через нього громадяни можуть дізнатися про безоплатні медичні послуги, а також права пацієнтів.

Як повідомляв Житомир.info, 13 грудня 2022 року у Мінцифри розповідали, що у застосунку «Дія» доступні дві нові послуги для ВПО, які можна отримати без участі чиновника. Перша – зміна місця проживання, якщо внутрішньо переміщена особа переїхала до іншого міста України. Друга – скасування статусу ВПО, якщо повернулася на місце постійного проживання.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Viber судова повістка повістка суд 
Матеріали по темі