Місто

Молитва, читання віршів та покладання квітів: у Житомирі вшанували пам’ять Тараса Шевченка

9 March 2023, 12:23

У Житомирі 9 березня відзначили 209 річницю з дня народження Тараса Шевченка.

Про це 9 березня повідомляє Житомирська міська рада.

«Сьогодні Великому Кобзареві — 209! З нагоди дня народження національного героя і символа України у Житомирі відбулися урочистості біля пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку Традиційно, щороку, 9 березня житомиряни вшановують пам’ять Великого Кобзаря. Тарас Шевченко вважається найвидатнішим українським поетом усіх часів. Його вклад в нашу літературу колосальний», - йдеться в повідомленні.

У міськраді розповідають, що сьогодні його пам’ять вшанували спільною «Молитвою за Україну», читанням віршів та покладанням квітів.

«Тарас Григорович Шевченко точно був пророком. Сьогодні кожне його слово відгукується в наших серцях. Майже 40 років я приходжу до Шевченка, а живу з ним кожен день, перечитуючи багато разів. Навіть в ті часи, коли не можна було ходити, ми все одно ходили, ще до Незалежності України, бо Шевченко — то любов», — прокоментувала Галина Гримашевич, завідувачка кафедри української мови ЖДУ ім. І. Франка.

Нагадаємо, у вівторок, 9 березня 2021 року, відзначали 207-му річницю від дня народження українського Кобзаря Тараса Шевченка. За своє життя він написав 237 віршів та поем. Журналісти Житомир.info дізнавалися у перехожих, які твори Шевченка вони пам'ятають.

Як у «карантинному» Житомирі відзначили 207 річницю від дня народження Шевченка, дивіться у фоторепортажі

206 річницю з дня народження Кобзаря житомиряни відзначали без влади та анонсів, оскільки влада Житомира задля запобігання занесенню і поширенню коронавірусу заборонила проведення масових, святкових, розважальних та спортивних заходів на території Житомирської міської ОТГ. Рішенням обласної комісії ТЕБ та НС від 4 березня цього року в області також обмежено проведення масових заходів.

Як повідомляв Житомир.info, 9 березня 2019 року біля пам’ятника Тарасу Шевченку в Житомирі зібралося кілька сотень містян, аби відзначити 205-ту річницю народження Кобзаря: розпочалися урочистості традиційно зі спільного виконання Гімну, опісля представники творчих колективів та студенти декламували та співали вірші видатного поета.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Шевченко Кобзар 
Матеріали по темі