Суспільство

Воїнів загартовують фізично та психологічно: журналісти Житомир.info побували на навчаннях десантників

23 March 2023, 13:51

Українській десантники вдосконалюють свою майстерність. Крізь дим, вогонь та звуки пострілів воїни долають смугу перешкод. Її протяжність 350 метрів і тут замало однієї фізичної підготовки, треба мати психологічну стійкість аби пройти 10 перешкод лише в один бік.

«Пересуваються у складі відділення весь маршрут, відпрацьовуємо все організовано. Ви бачили, зачистка техніки, все горить, палає. Приходимо до будівлі, зачищаємо її, задача виконана. Далі по тому самому маршруту висуваються назад. Виникає у нас поранений в ході бою, ми його евакуймо», - розповідає інструктор «Вульф».

Така підготовка загартовує, переконанні військові, кажуть: долати перешкоди простіше, коли впевнені у своїх побратимах.

«Один одного підтримуємо і це дає поштовх, щоб йти далі, триматися та не здаватися», - ділиться десантниця Альона.

Смуга перешкод – це лише один з елементів підготовки десантника. Військові відточують свої навички стрільби з кулемета. А на симуляторі хлопці вчаться знешкоджувати ворожі цілі в небі.

«Стрілки зенітники мають можливість здійснити імітований пуск ракет з комплексів ПЗРК «Ігла-1» та «Ігла-2» у різний час доби, у різних погодних умовах», - пояснює інструктор «Ігла».

А тут вчать надати першу медичну допомогу – адже в умовах реального бою військові мають вміти швидко допомогти побратиму аби врятувати життя.

«Відпрацювання тактичних симуляцій на етапі під вогнем, на етапі в укритті. Під вогнем накладають лише турнікет та евакуюють пораненого в укриття, де надають пораненому допомогу згідно з протоколом. Життя залежить від того, хто першим надав допомогу, 90% життя залежить від цього», - розповідає інструктор Наталія.

Незламний характер – це про снайперів.

«Це досить складна справа, яка потребує витримки та щоб був сильний характер», - каже десантник Євгеній.

Військові виконують завдання з ускладненнями, адже снайпер має здійснити постріл прямісінько у ціль у будь-яких умовах.

«Під навантаженням та з незручних положень, мішень розміром 50 см знаходиться на відстані 300 метрів. Застосовуючи роботу з оптичним прицілом, ставлячи вертикальну поправку – Ось так працюють наші шановні курсанти», - пояснює інструктор «Браконьєр».

Також вчаться застосовувати гранати проти ворога та опановують й інші способи підривання зарядів. На бронетехніці вправно маневрують, долають протитанковий рів та інші перешкоди.

«Я водій БТР, виконував вправу номер один – це водіння у складних умовах місцевості. Це найголовніша вправа, яка знадобиться всюди. Знання дають максимальну кількість, тому що за короткий час навчитися потрібно максимально швидко. Якщо у людини є бажання вчитися, то людина буде вчитися», - каже десантник Олександр.

Інструктори – це досвідчені воїни, які мають бойовий досвід. Трохи більше як місяць триває базовий військовий вишкіл, далі десантники проходять фахову підготовку до двох тижнів, після чого стають на захист країни.

«Після мобілізації військовослужбовці потрапляють до нас у навчальний центр, протягом 35 днів проходять базову військовий вишкіл, потім розподіляються на фахову підготовку. В залежності від спеціальності, яку військовослужбовець отримує, підготовка на фах проходить від 7 до 14 діб. Звичайно, бажано, щоб більше була підготовка, протягом більшого часу, але зважаючи на умови, які складалася, 45 днів – це достатньо, аби отримати навички та опанувати своє озброєння», - говорить заступник начальника навчального центру ДШВ Іван Шнир.

Полігон загартовує військового, адже десантно-штурмові війська – це ті, хто завжди перші.

Фоторепортаж про те, як тренуються українські десантники дивіться тут.

Нагадаємо, на початку березня десантники легендарної 95-ї окремої десантно-штурмової бригади розповідали про бойові будні на передових позиціях одного з важливих напрямків.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: десантник ДШВ полігон інструктор  
Матеріали по темі