Влада

Кабмін затвердив порядок підготовки та перепідготовки безробітних: видаватимуть сертифікати на навчання та на проживання під час навчання

25 March 2023, 10:36

Уряд затвердив Порядок професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, який має стимулювати надання безробітним не тільки нових навичок, а й нового місця проживання.

Відповідне рішення було прийняте на засіданні Кабінету Міністрів України 24 березня 2023 року – інформує пресслужба Міністерства економіки.

«Новий порядок передбачає здійснення професійного навчання безробітних за принципом «гроші ходять за людиною». Безробітні зможуть самостійно обирати заклад освіти для проходження професійного навчання та у разі потреби місце проживання у період навчання. Впевнена, що це має позитивно вплинути на ринок праці і знизить кількість безробітних», - пояснила перший віцепрем'єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко.

Зарахування до закладів освіти та навчання в них, а також забезпечення місцем проживання буде здійснюватися на підставі сертифіката на навчання та сертифіката на проживання у період навчання.

Крім того, передбачена можливість вибору безробітним місця навчання у роботодавця безпосередньо на робочому місці за індивідуальною формою навчання або шляхом стажування. Це дозволить скоротити терміни навчання і витрати на навчання, сприятиме працевлаштуванню безробітних та їх адаптації на робочому місці.

Ще одним нововведенням стало те, що роботодавцям надано можливість здійснювати попередній відбір безробітних, які виявили бажання пройти професійне навчання на робочому місці або навчатися за дуальною формою, перед отриманням ними сертифікатів на навчання.

«Сьогодні затверджуємо порядок підготовки та перепідготовки безробітних. Тепер вони отримають послуги з профілювання та професійної орієнтації. Кар’єрний радник допоможе обрати фах, до якого людина схильна. Безробітні самі вирішать, де їм навчатися. До навчального процесу долучаємо роботодавців. Це заощадить час на адаптацію працівника до нового робочого місця. Навчання буде оплачуватися державою за спеціальним сертифікатом. Таким чином допоможемо тисячам людей здобути нові навички й отримати нову роботу», - сказав у промові на засіданні Уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Нагадаємо, станом на 22 березня у підрозділах Житомирської обласної служби зайнятості зареєстровано близько 1100 актуальних вакансій із зарплатою від мінімальної до 60 тис. грн.

Як повідомляв Житомир.info, за інформацією Житомирського міського центру зайнятості кількість зареєстрованих безробітних станом на 1 січня 2023 року становила 593 особи, 65% з них мають повну та базову вищу освіту.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: безробітний КМУ сертифікат Мінекономіки навчання безробіття робота 
Матеріали по темі