Здоров'я

З початку року в Житомирській області зафіксували 5 випадків ботулізму, спричинених вживання домашніх консервів

13 April 2023, 16:44

З початку 2023 року в Житомирській області зафіксували п’ять випадків ботулізму. Причинами отруєння стали м’ясні, грибні та овочеві консерви домашнього приготування.

Про це 13 квітня повідомила Державна установа «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я».

З початку 2023 року зареєстровано вже 5 випадків цієї важкої хвороби в Баранівський, Овруцький, Бердичівський, Андрушівській громадах. Причинами ботулізму в 3-х випадках стало вживання м’ясних консервів домашнього приготування, по 1 випадку – овочеві консерви та консервовані гриби, також домашнього виготовлення.

Зазначається, що минулого року через вживання недоброякісних домашніх консервів на лікарняному ліжку з діагнозом «ботулізм» опинилося 7 жителів області.

Нагадаємо, у першій декаді січня 2023 року в Житомирській області (Звягельському та Коростенському районах) виявили захворювання на ботулізм. В обох випадках причинами отруєння стала м’ясна тушкованка домашнього виготовлення.

Як повідомляв Житомир.info, за січень-жовтень 2022 року в Житомирській області зареєстрували 6 випадків ботулізму, занедужали семеро людей (в одному з випадків було двоє постраждалих). Отруєння спричиняли, зокрема, м’ясні й рибні домашні консерви.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ботулізм отруєння Держпродспоживслужба  
Матеріали по темі