Події

У селі Житомирської області запровадили карантин через скаженого пса

5 May 2023, 16:10

У Ружинській громаді Житомирської області зафіксували випадок сказу тварини. На території одного із сіл запровадили карантинні обмеження.

Про це 4 травня повідомили на сайті Ружинської громади.

«Рішенням позачергового засідання місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії з сьогоднішнього дня введено карантинні обмеження на території с. Заріччя. Підставою для цього стало виявлення випадку сказу на одній із вулиць населеного пункту. Карантин діятиме протягом двох найближчих місяців», – йдеться у повідомленні.

За словами завідувачки Ружинського відділу Житомирської обласної державної лікарні ветеринарної медицини, випадок сказу виявили в обійсті місцевого мешканця на вулиці Топорівській – домашній пес мав агресивну поведінку, потім – загинув. Експертиза підтвердила захворювання собаки на сказ.

Зазначено, що під час дії карантину буде проведено обстеження громадян, які мали контакт з хворою твариною та, за потреби, їх антирабічне лікування.

«Крім того, буде додатково закуплено вакцину та щеплено всіх собак, котів, ВРХ, ДРХ, коней на території с. Заріччя, смт Ружин, а також с. Топори, яке визнано загрозливою зоною по захворюваності тварин у зв’язку з наближеністю до с. Заріччя», – інформують на сайті громади.

Також у рамках карантинних заходів планують провести зменшення популяції лисиць та інших диких, м'ясоїдних тварин в мисливських та лісових угіддях навколо с. Заріччя, загрозливій зоні та прилеглій території. Разом з тим у громаді зауважують, що в мисливських угіддях, оголошених неблагополучними, а також в загрозливій зоні, заборонено проведення промислового відстрілу диких тварин, їх відлов і вивіз.

Це вже другий нещодавній випадок виявлення тварини, хворої на сказ, на території громади. Нині, з кінця березня, діє карантин на території смт Ружин, де також раніше виявили сказ. Триватиме карантин до середини третьої декади травня.

Нагадаємо, 28 лютого 2023 року Звягельська міська рада повідомляла, що у місті зафіксували випадок сказу лисиці, яка ще й контактувала з домашнім собакою.

4 березня 2023 року Семенівська громада Бердичівського району повідомляла про виявлення сказу в домашнього собаки, який контактував з лисом.

22 березня 2023 року в селі Кукільня Бердичівського району Житомирської області бобер покусав жінку. Виявилося, що тварина хвора на сказ.

Як повідомляв Житомир.info, у 2023 році в Житомирській області планують провести весняну кампанію пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: сказ собака пес тварина Ружинська громада  
Матеріали по темі