Суспільство

Пітон – не пітон: водій буса розповів, як переїхав величезну змію неподалік села Житомирської області

24 May 2023, 14:04

«У лісах на Житомирщині помітили пітона», «Пітон чи африканська гадюка: в мережі показали фото величезної змії, яку знайшли на Житомирщині» – такими й подібними заголовками днями, 20-22 травня, рясніли сторінки інтернет-видань житомирського регіону.

Та спочатку фото плазуна, якому приписали екзотичне походження, охрестивши пітоном, оприлюднили в соцмережі.

«В межах Лугинської громади був помічений пітон, якого помилково зачавив необачний водій», – 19 травня йшлося на Facebook-сторінці спільноти «ЛУГИНИ + SPORT». Допис проілюстрований відповідними світлинами.

Скриншот з Facebook-допису

Як бачимо, автор допису стверджує, що «пітона» переїхав автомобіль. Інші ж джерела «вбивство» плазуна приписали лісівникам.

«Лісники, які прибули на місце, вбили пітона, аби він не нашкодив місцевим жителям. Припускають, що плазун втік із зоопарку», – писали видання.

Але, як виявилося, ніякі лісівники «пітона» не вбивали, та й то зовсім не пітон. Про те, як під колеса його автівки потрапив плазун, 24 травня Житомир.info розповів той самий водій, про якого розповідали у мережі як необачного «винуватця» гибелі тварини.

«15 травня я їхав на роботу своїм бусом. Це Лугинський район (нині Коростенський, – ред.), дорога на село Великий Ліс. На дорозі побачив згорток, – як виявилося, скручену гадюку, – але так вийшло, що я її переїхав. Зупинився, забрав гадюку та почепив на дерево, пофотографував і скинув знімки товаришам. А як фото потрапили у мережу – не знаю», – дивується чоловік.

Він обурюється, що автори публікацій назвали плазуна пітоном, та й, каже, ніяких лісівників на місці не було. Тобто, інформація про те, що змію вбили лісники, аби та не нашкодила людям, є неправдивою.

«Так, гадюка була, але в жодному разі не пітон. Пітон не виживе у наших умовах. Думаю, це плазун із сімейства гримучих змій. Про неї можна почитати в інтернеті. Вона отруйна, небезпечна. Де вона в нас узялася, я не знаю…», – розмірковує очевидець.

Чоловік додає: змія дійсно була значних розмірів – товста і завдовжки до 2 метрів.

«Десь до 2 метрів вона була, 1 метр 80 сантиметрів – залізно. Товста, здорова. Вона лежала на сонці, видно, перетравлювала з’їдене: може, зайченя з’їла, щось крупне, мабуть. Вона й рухатися не могла. Ці ж тварини, поки не перетравлять, вони майже в сплячому режимі», – пригадує чоловік.

Він додає: гадюка кілька днів висіла на дереві, а потім кудись зникла.

Лісівники ж стверджують: про жодного «пітона» не знають і гадюк не вбивали.

«Інформація про те, що лісівники вбили плазуна, не відповідає дійсності. Нічого подібного на території нашого обслуговування не було. Про випадок нам ніхто не повідомляв», – прокоментував лісівник філії «Лугинське лісове господарство» ДП «Ліси України».

Нагадаємо, у Житомирській області часто фіксують випадки укусів людей плазунами. Так, скажімо, у 2021 році перший випадок укусу змії трапився 16 травня у селі Кропивня Новоборівської громади: чоловіка за руку вкусила гадюка, коли той садив картоплю. А 2 серпня того ж року до реанімаційного відділення Овруцької лікарні потрапила дівчинка, 2007 року народження, яку в лісі під час збирання ягід за ногу вкусила змія. 12 серпня у селі Топільня Лугинської громади гадюка вкусила за ногу 26-річного чоловіка, коли той займався справами на власному подвір’ї.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: змія гадюка Лугинська громада лісівник  
Матеріали по темі