Суспільство

Аграріям компенсуватимуть витрати за розмінування землі: пілотний проєкт стартував у Житомирській області

27 September 2023, 10:58

Держава буде компенсувати частину або повний об’єм витрат на розмінування земель стратегічних підприємств та сільськогосподарських земель. Пілотний конкурс із продажу послуг розмінування вже відбувся у Житомирській області.

Про це 26 вересня інформує пресслужба апарату Верховної ради України з посиланням на Комітет з питань аграрної та земельної політики.

«За даними Мінекономіки держава буде компенсувати частину або повний об’єм витрат на розмінування земель стратегічних підприємств та сільськогосподарських земель. Такий підхід повинен суттєво прискорити очищення земель на тих ділянках, на яких це можливо. На даний час аграрії в Україні вже використовують 120 тис. га розмінованих земель. Також наразі в міністерстві розробляється механізм компенсації аграріям та стратегічним підприємствам витрат за розмінування. Пропонується наступний підхід, що якщо аграрна або інша компанія через Prozorro закуповує послугу розмінування, отримує цю послугу та відповідний сертифікат від офіційно ліцензованого оператора, в такому разі держава буде повністю або частково компенсувати витрати. Пілотний конкурс із продажу послуг розмінування вже відбувся на Житомирщині. Держава зекономила 100 тисяч гривень бюджетних коштів», - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що в бюджеті на 2024 рік закладено на потреби гуманітарного розмінування 2 млрд грн. Кошти планується спрямувати на підтримку сільгосппідприємств, які купуватимуть послуги з розмінування через аукціон. Це стимулюватиме розвиток ринку послуг та в підсумку пришвидшить розмінування країни.

У жовтні призначена міжнародна донорська конференція щодо гуманітарного розмінування в Україні, яка має відбутися в Хорватії. За результатами цієї конференції Уряд країни планує залучити додаткові кошти на гуманітарне розмінування.

Нагадаємо, у Житомирській області станом на 20 вересня ще майже 30 тис. га землі забруднені вибухонебезпечними предметами та становлять потенційну небезпеку. Тут зафіксована більшість різновидів вибухонебезпечних забруднень: мінні пастки на деокупованих територіях, залишки снарядів та ракет ворога, які не здетонували, наслідки обстрілів об’єктів критичної інфраструктури. Про це на робочій зустрічі з виробниками обладнання для безпілотних літальних апаратів розповідав голова ЖОВА Віталій Бунечко. Тоді ж Міністерка економіки України Юлія Свириденко презентувала пілотний проєкт з розмінування на Житомирщині, який є новацією в цьому напрямку робіт: вперше для розмінування ділянки лісу в Народицькій громаді на відкритому аукціоні залучено приватного оператора.

Як повідомляв Житомир.info, станом на 19 січня 2023 року з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну групою піротехнічних робіт ГУ ДСНС у Житомирській області здійснено 276 виїздів для виявлення, вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів. Внаслідок проведених робіт очищено 311,1 га території області, знищено 4017 одиниць різноманітних боєприпасів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: розмінування піротехнік вибухівка боєприпас міна Свириденко 
Матеріали по темі