Місто

Держслужба якості освіти оцінила ступені ризиків у 290 вишах: житомирські мають середній та низький

18 October 2023, 15:09

Державна служба якості освіти України визначила ступені ризику суб’єктів господарювання у сфері вищої освіти у 2023 році: з-поміж 290 закладів вищої освіти до суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику належать 28 (10%), середнім – 186 (64%), а з незначним – 76 (26%).

Перелік 16 жовтня оприлюднили на сайті ДСЯО.

До критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері вищої освіти, належать:

чисельність здобувачів вищої освіти за останні три роки;

кількість науково-педагогічних (педагогічних) працівників, працевлаштованих за основним місцем роботи;

стан оприлюднення на офіційному вебсайті закладу вищої освіти визначених законодавством документів та інформації;

кількість порушень вимог законодавства у сфері вищої освіти, виявлених за результатами заходів державного нагляду (контролю), проведених протягом останніх п’яти років, що передують плановому періоду;

наявність відокремлених структурних підрозділів;

наявність іноземних здобувачів вищої освіти;

частка неакредитованих спеціальностей, освітніх програм.

«У ЄДЕБО заклади вищої освіти можуть вносити показники за двома із семи розділів (критеріїв): «Стан оприлюднення на офіційному сайті ЗВО визначених законодавством документів, матеріалів та інформації»; «Частка акредитованих освітніх програм». Автоматично, на підставі відомостей, внесених закладом вищої освіти до ЄДЕБО, заповнюються розділи: «Чисельність здобувачів вищої освіти за останні три роки (відсотків)»; «Кількість науково-педагогічних (педагогічних) працівників, працевлаштованих за основним місцем роботи»; «Наявність відокремлених структурних підрозділів»; «Наявність іноземних здобувачів вищої освіти». Розділ «Кількість порушень вимог законодавства у сфері вищої освіти, виявлених за результатами заходів державного нагляду (контролю), проведених протягом останніх п’яти років» заповнюють уповноважені працівники Державної служби якості освіти», - йдеться у повідомленні.

Скриншот з переліку

Зазначається, що формування та оприлюднення переліку ЗВО за ступенями ризику має на меті дати змогу звернути увагу на чинники, що збільшують ризики провадження освітньої діяльності, та вжити заходів на запобігання зростання кількості балів за відповідними критеріями.

Щодо житомирських закладів, то їх у переліку є п’ять.

Три мають «середній» ступень ризику: Житомирський медичний інститут Житомирської обласної ради (40 балів), Житомирський військовий інститут ім.С.П. Корольова (30 балів), Поліський національний університет (30 балів).

Ще два університети набрали по 15 балів і мають «незначний» ступень ризику – Житомирський державний університет ім.Івана Франка і державний університет «Житомирська політехніка».

Як повідомляв Житомир.info, відповідно до рішення виконкому від 21.09.2016 року, власники тимчасових споруд мали укласти договір про пайову участь в утриманні об’єктів благоустрою на території міста Житомир, станом на 1 грудня 2019 року з КП «Інспекція з благоустрою м. Житомира» було укладено 450 таких договорів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: університет ДСЯО рейтинг ризик  
Матеріали по темі