Суспільство

З початку року у Житомирській області правоохоронці розшукали понад пів тисячі зниклих дітей – більшість з них шукали нових вражень

13 December 2023, 16:34

З початку року на Житомирщині ювенальні поліцейські розшукали понад пів тисячі зниклих безвісти дітей.

Про це 13 грудня повідомляє відділ комунікації поліції Житомирської області.

«Найчастіше з дому йшли підлітки, а причинами таких вчинків ставало непорозуміння з родинами або однолітками, бажання розважитися та отримати нові враження. Подекуди діти йшли мандрувати, піддавшись вмовлянням друзів, так би мовити, гуртом. Загалом з початку 2023 року до територіальних підрозділів поліції надійшло 542 повідомлення про залишення дітьми місця проживання або навчання. У 515 випадках місцезнаходження зниклих дітей було встановлено у перші ж години після звернення (до 1 доби). Під час розшуку безвісно зниклих дітей поліцейські обов’язково перевіряють розважальні заклади, ігрові майданчики, торговельні центри. Саме там дуже часто й перебувають неповнолітні, за розвагами забуваючи вчасно повернутися додому», - йдеться в повідомленні.

Під час профілактичних заходів у населених пунктах області поліцейські виявили 13 випадків перебування дітей у закладах, в яких проводиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування у пізню пору. Відтак щодо підприємців, які навіть не переймалися такими відвідувачами, були складені адміністративні матеріали за ст. 180-1 КУпАП.

Іноді під час розваг діти втрачають відчуття часу та вчасно не повертаються додому. Зазвичай їх швидко знаходять батьки або поліція. А подекуди доводиться розгортати масштабні пошуки із залученням значних ресурсів.

Як розповідають правоохоронці, така історія сталася влітку у Черняхівській громаді: батьки забили тривогу, коли 7-річна донька не повернулася увечері додому. Після марних самостійних пошуків упродовж ночі, вони звернулися до поліції. До розшуків дитини був залучений увесь особовий склад місцевого відділу поліцейської діяльності, кінологи, ювенальні поліцейські ГУНП та інші придані сили. Ситуація була серйозною і правоохоронці вже запідозрили, що дівчинка стала жертвою злочинця. Однак згодом виявилося, що увесь цей час вона знаходилася у господарському приміщенні неподалік, де заховалася, побоюючись покарання через пізнє повернення додому»,

«Інколи підлітки залишаються на ночівлю у своїх друзів. Дорослим вони повідомляють, що батьки дозволили їм такі гостини. Саме тоді необхідно перевірити це та повідомити рідним юного гостя, що він знаходиться у них. Такі прості дії дозволяють уникнути багатьох неприємних моментів», - зауважує очільниця ювенальної превенції УПД ГУНП області Наталія Гончарук.

У кожному з випадків залишення дитиною домівки ювенальні поліцейські працюють з родиною, шукають шляхи вирішення непорозумінь, за необхідності – залучають соціальні служби.

Поліцейські закликають батьків формувати довірливі стосунки з дітьми, навчати їх способів реагування у кризових ситуаціях, підтримувати постійний зв’язок, цікавитися їх колом спілкування та дбати про безпечне та корисне дозвілля тощо.

Нагадаємо, від початку року до поліції Житомирщини надійшло 2634 заяви та повідомлень про зниклих людей. Понад півтисячі з них зникли за особливих обставин - через війну. Куди найчастіше зникають люди, читайте у матеріалі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: поліція розшук зникнення діти дитина ювенали ювенальна поліція 
Матеріали по темі