Влада

Президент звільнив Валерія Залужного і призначив нового Головнокомандувача Збройних Сил України

8 February 2024, 19:10

Президент України Володимир Зеленський звільнив Валерія Залужного і призначив нового Головнокомандувача Збройних Сил України. Ним став генерал-полковник Олександр Сирський.

Про це ввечері 8 лютого повідомив президент України Володимир Зеленський.

«Я вдячний генералу Залужному за два роки захисту. Я вдячний за кожну перемогу, яких ми досягли разом і завдяки всім українським воїнам, які героїчно витягують цю війну на собі. Відверто поговорили сьогодні про те, що потребує змін в армії. Термінових змін. Я запропонував генералу Залужному бути й надалі разом у команді Української держави. Буду вдячний за його згоду. Відсьогодні до керівництва Збройними Силами України приступає нова управлінська команда. Я хочу, щоб бачення війни було єдиним і в наших воїнів у Роботиному чи Авдіївці, і в Генеральному штабі та на Ставці. Я провів десятки розмов із командирами різного рівня. Зокрема, сьогодні говорив із бригадними генералами Андрієм Гнатовим, Михайлом Драпатим, Ігорем Скибюком та полковниками Павлом Палісою і Вадимом Сухаревським. Усі вони розглядаються на керівні посади в армії та служитимуть під проводом найбільш досвідченого українського командувача. Він має успішний досвід захисту – провів Київську оборонну операцію. Він має також і успішний досвід наступу – Харківської визвольної операції. Я призначив генерал-полковника Сирського Головнокомандувачем Збройних Сил України. Сьогодні ж говорив із генералами Мойсюком та Забродським. Їх досвід – на службі державі. 2024 рік може стати успішним для України лише за умови ефективних змін в основі нашої оборони, якою є Збройні Сили України», - повідомив Зеленський.

Нагадаємо, 1 вересня 2023 року Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний передав підписаний ним прапор Звягельській гімназії №9, де він навчався. На прапорі цитата головнокомандувача ЗСУ «Мир нам був потрібен раніше. Зараз нам потрібна перемога!» і напис «Рідній школі №9. Дякую безмежно».

Як повідомляв Житомир.info, 14 червня 2023 року ми публікували статтю ВВС про те, хто такий Валерій Залужний, і як він став тим, ким він є.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Залужний Сирський Зеленський Головнокомандувач ЗСУ призначення  
Матеріали по темі