Економіка

Навчатися попри війну: з початку повномасштабного вторгнення понад 800 жителів Житомирської області отримали ваучери

19 March 2024, 09:34

З початку активної фази російсько-української війни Житомирська обласна служба зайнятості видала жителям області 802 ваучери для здобуття ними затребуваних професій і спеціальностей та підвищення власної конкурентності на ринку праці.

Про це 18 березня повідомляє Житомирська обласна служба зайнятості.

«Упродовж першого року воєнного стану, через недостатність фінансування, ваучером змогли скористатись лише двоє жителів області. У 2023 році, у зв’язку з рішенням уряду активізувати активні програми зайнятості задля ефективного реагування на процеси, що відбувались на ринку праці, ваучер отримав 631 житель Житомирщини. Близько 70% з них використали ваучери для здобуття вищої освіти або ж підвищення кваліфікації фахівців, решта - для перепідготовки та підвищення кваліфікації за робітничими професіями. Власники ваучерів навчалися у 17 закладах освіти, як в області, так і по Україні, а служба зайнятості профінансувала їхнє навчання на загальну суму понад 10,4 млн грн. Тобто середня вартість одного використаного ваучера склала близько 17 тис. грн», - йдеться в повідомленні.

У службі зайнятості зазначають, що для професійного вдосконалення жителів області з допомогою ваучера у 2024 році бюджетом страхового фонду на випадок безробіття передбачено майже 12 млн грн. За 2,5 місяця підрозділи служби зайнятості видали поки 169 ваучерів за 12–ма професіями і спеціальностями зі 124 можливих. Поки лідирують робітничі спеціальності, адже вступ до вишів відбувається здебільшого влітку.

Понад 80% отримувачів ваучерів – жінки. Непоодинокі випадки, коли жінки обирають для навчання професії, які традиційно вважались чоловічими: водії, електромонтери, монтажники систем утеплення будівель і монтажники гіпсокартонних конструкцій, слюсарі-ремонтники та електрогазозварник.

Довідково: ваучер – документ, яким можна сплатити за навчання в закладах освіти. У 2024 році він покриває вартість навчання на суму до 30280 грн. Право на отримання ваучера мають окремі категорії громадян, зокрема люди віком від 45 до 60 років; ветерани, учасники бойових дій; ВПО працездатного віку; особи з інвалідністю; люди, які отримали поранення внаслідок агресії РФ або пережили полон.

Детальніше про послугу можна дізнатися https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery

Маєте запитання щодо діяльності служби зайнятості – телефонуйте на «гарячі» лінії 0-800-600-348, 044—244-94-77 і 063-214-41-75 або пишіть у телеграм-чат обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_Zhytomyr.

Нагадаємо, у службі зайнятості інформували, що станом на 12 березня з початку 2024 року 149 жителів Житомирщини отримали в службі зайнятості ваучери, щоб сплатити за навчання в закладах освіти. Цей документ нині покриває вартість навчання на суму до 30280 грн. Серед отримувачів ваучерів - 129 жінок і 20 чоловіків. 108 ваучерів видано для перепідготовки або підвищення кваліфікації за 9-ма робітничими професіями: робітник фермерського господарства, кухар, водій автотранспортних засобів, лицювальник-плиточник, штукатур, маляр, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, продавець непродовольчих товарів та електрогазозварник. А 41 документ дасть можливість його власникам підвищити кваліфікацію фахівців за двома обраними спеціальностями: «Медсестринство» і «Фармація».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ваучер центр зайнятості ЦЗ служба зайнятості ваучер на навчання професія спеціальність 
Матеріали по темі