ДОПОМОГА

Перевірити заклад на безбар’єрність тепер можна за допомогою чат-боту

14 May 2024, 12:27

Для українців розробили чат-бот за допомогою якого можна перевірити лікарню, парк, ЦНАП та інші заклади й установи на безбар’єрність.

Про це 13 травня повідомила пресслужба Міністерства цифрової трансформації України.

«За даними Міністерства соціальної політики, у вересні 2023 року в Україні нараховувалося 3 мільйони людей з інвалідністю. Одне з пріоритетних завдань — зробити їх проживання та пересування комфортним. Це також стосується інших маломобільних груп населення — людей літнього віку, батьків з малими дітьми та інших. Команди ГО «Український центр суспільних даних» та ГО «Доступно.ЮА» за участі ГО «ЛУН Місто» розробили цифровий сервіс «Доступно!» для зручного й швидкого пошуку безбар’єрних локацій», - йдеться у повідомленні.

Відтепер люди з інвалідністю, люди літнього віку та батьки з малими дітьми можуть знайти найближче безбарʼєрне громадське місце — парк, лікарню чи ЦНАП — і перевірити його доступність у чатботі «Доступно!»:

Розробники опрацювали та додали до чат-бота дані понад 5 тис. обʼєктів із різних джерел:

  • відкриті дані про доступність будівель для осіб з інвалідністю та маломобільних груп з Єдиного державного вебпорталу відкритих даних та міських порталів відкритих даних;
  • дані з реєстру ЦНАПів порталу Дія;
  • інформацію сайтів та карт місцевої влади, списків укриттів;
  • дані мапи ГО «ЛУН Місто» про доступність об’єктів міського простору Києва, Тернополя, Вінниці, Рівного, Дніпра, Хмельницького, Чернівців.

Також у сервісі «Доступно!» є інструмент перевірки локацій у містах. Адже дані про елементи безбарʼєрності обʼєктів можуть відрізнятися від заявлених параметрів. Наприклад, пандус має завеликий кут нахилу або підйомник не працює. Користувачі можуть оцінювати обʼєкти, а результати згодом можна переглядати в чатботі «Доступно!» й на онлайн-мапі «Місто без меж», яку створила команда ЛУН Місто.

Минулого року проєкт «Доступно!» став переможцем національного конкурсу Open Datathon reUkraine для рішень, що підвищують прозорість діяльності державних структур та запобігають корупції.

Платформу розроблено ГО «Український центр суспільних даних» та ГО «Доступно.ЮА» за участі ГО «ЛУН Місто» на основі відкритих даних місцевої влади і публічних даних громадського сектору за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS» і за сприяння Міністерства цифрової трансформації України. Партнер проєкту — Фонд Східна Європа.

Нагадаємо, 9 травня у Житомирі ветеран російсько-української війни Олександр «Терен» Будько та Женя Янович перевіряли місто на безбар'єрність. Одна з локацій була пішохідна вулиця Михайлівська. Чи було важко пересуватися вулицею, та потрапити у заклади ми побачимо у випуску шоу, але першими враженнями Олександр поділився у сюжеті журналістам Житомир.info.

Як повідомляв Житомир.info, розпорядженням начальника ОВА Віталія Бунечка від 18 березня 2024 року Раду безбар’єрності створили при Житомирській обласній військовій адміністрації, її очолив заступник начальника ОВА Віктор Градівський. У квітні цього ж року при виконавчому комітеті Житомирської міської ради створили Раду безбар’єрності, яку очолив мер Сергій Сухомлин.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: чат-бот безбар’єрність інвалідність пандус 
Матеріали по темі