Місто

Чи почнеться у Житомирі навчальний рік раніше та чи готові ліцеї до надзвичайних ситуацій

8 July 2024, 15:35

Міністерство освіти і науки України рекомендує розпочати 2024/2025 навчальний рік у першій половині серпня. У Львові вже прийняли рішення про початок навчання з 19 серпня.

У департаменті освіти Житомирської міської ради 8 липня прокоментували чи планують учнів посадити за парти раніше.

«По-перше, ми маємо враховувати вимоги українського законодавства, тому що повноваження визначати початок і фінал навчального року належить Кабінету Міністрів України. Тому, звичайно, що ми будемо орієнтуватися на законодавчі вимоги. Відповідно, крім того, закону України про освіту навчальний рік починається 1 вересня, і завершується з виконання освітньої програми закладу. Звичайно, що ми будемо радитися із керівниками закладів, будемо чути і батьківську громадськість, будемо чути громадськість міста, але поки що змінювати щось в структурі навчального року ми підстав не маємо. Якщо будуть підстави, ми оперативно ситуацію розглянемо, втрутимось в ситуацію, і доведемо її до громадськості міста Житомира», - каже головний спеціаліст департаменту освіти Житомирської міської ради Ольга Єрмакова.

Звернень з приводу зміни термінів навчання до департаменту освіти поки не надходило.

«Ми не забуваємо, коли ми приймаємо рішення, оці три категорії відповідно закону, відповідно нормальних людських стосунків: ми використовуємо і думку батьків, і думку дітей, і думку громади і міста взагалі. Ми будемо дослухатися, аналізувати ситуацію, бачити, чи це одиничний випадок, чи це певна закономірність, і виходячи з закономірностей, які виникають на момент виникнення певної ситуації, будемо приймати рішення. До департаменту освіти ані батьківська громадськість, ані педагогічна громадськість не зверталися з моменту зміни в початок навчального року, якщо ми будемо говорити про це питання дуже вузько, про що йде широкий розголос в засобах масової інформації, в соцмережах. Звернень таких до департаменту не було, тому ми і не ініціюємо поки що цю проблему і обговорення цієї проблеми», - говорить головний спеціаліст департаменту освіти Житомирської міської ради Ольга Єрмакова.

У випадку непередбачуваних ситуацій всі ліцеї міста мають альтернативні варіанти навчання.

«На цей час педагоги Житомира володіють всіма трьома технологіями. Що я маю на увазі: очне навчання, будь ласка, щоденне відвідування закладів по розкладу. Дистанційне навчання, будь ласка, ліцеї №4, який надає окрему послугу з дистанційного навчання як окремого формату навчання. Якщо виникає ситуація на випадок відсутності світла або будь-яких інших умов, ми готові розглянути навчання в світлу пору, яка відбувається з певної години до певної години в певному місяці. Ми готові до того, щоб поєднати очне навчання з дистанційними технологіями. Тобто, педагоги міста зараз володіють усією палітрою можливих форм навчання, яку ми можемо організувати протягом дуже оперативного часу, коли настане така ситуація», - розповідає головний спеціаліст департаменту освіти Житомирської міської ради Ольга Єрмакова.

Також, працівники департаменту освіти кажуть, що готуються до будь-яких надзвичайних ситуацій, та роблять все задля комфортного навчання.

«Департамент освіти готується до будь-яких ситуацій щоденно. Зараз тривають ремонтні роботи, підготовчі роботи, забезпечення укриттів, забезпечення електропостачання, аудиторії. І кожен керівник тримає під контролем ситуацію саме в першу чергу безпекову. Тому ось цей принцип навчання в безпечних умовах, коли є світло, є тепло, є викладачі, все йде по плану», - каже головний спеціаліст департаменту освіти Житомирської міської ради Ольга Єрмакова.

Нагадаємо, 20 травня Міністерство освіти і науки України оприлюднило рекомендації для підготовки закладів вищої освіти та ПТУ до проходження нового осінньо-зимового періоду та опалювального сезону з урахуванням ситуації в країні.

Як повідомляв Житомир.info станом на початок квітня 2024 року в Житомирській міській територіальній громаді налічується 31 тис. 192 учні, з них на очному навчанні фактично перебувають 27 тисяч. На новий навчальний рік у Житомирській громаді планують набрати 107 перших класів, потенційних першокласників – 2700.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: освіта навчальний рік Єрмакова школа ліцей Житомир навчання  
Матеріали по темі