
Допологова підтримка, єЯсла та «пакет школяра»: уряд пропонує ввести нові виплати по догляду за дитиною.
Про це 19 травня повідомляє інтернет-видання «Українська правда».
Міністерство соціальної політики розробило законопроєкт, що пропонує впровадити нові виплати для догляду за дитиною.
На думку законотворців, це допоможе «стимулювати народжуваність і створити умови, які сприятимуть поєднанню батьківства з навчанням та професійною діяльністю».
Проєкт Закону опублікували на сайті Федерації профспілок України.
Він пропонує впровадити такі різновиди фінансової допомоги:
- допологову підтримку вагітним жінкам (у розмірі 100% заробітної плати застрахованим та 7000 гривень – незастрахованим);
- разову виплату в сумі 50 тисяч гривень усім жінкам, які народжують дитину;
- допомогу для відновлення після пологів (сума поки не визначена, її вирахує Кабінет Міністрів після прийняття законопроєкту);
- допомогу з догляду одному з батьків, або ж опікуну (розмір цієї допомоги також поки що не визначено).
Крім цього, пропонується ввести новий вид допомоги з догляду за дитиною – «єЯсла». Це виплати для батьків або опікунів, які вийшли на роботу після того, як дитині виповнився один рік.
«єЯсла» – це відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною, надану закладами дошкільної освіти, іншими юридичними особами [...] з метою підтримки сімей і сприяння в поєднанні роботи та догляду за дитиною", – йдеться у законопроєкті.
Також законотворці пропонують впровадити «Пакет школяра». Це грошова допомога, що виплачується для придбання шкільного приладдя (канцелярських товарів), книжок, дитячого одягу та взуття – всього, що може знадобитись дитині під час навчання у школі.
«Вищезазначені кроки дозволять посилити підтримку сімей із дітьми та стимулюватимуть батьків працевлаштовуватись, а також сприятимуть розвитку мережі приватних закладів дошкільної освіти», – йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.
Документ перебуває на стадії обговорення. Внести свої пропозиції можна до 22 травня.
Нагадаємо, станом на 5 серпня у 2024 році смертність в Україні утричі перевищує народжуваність. Зокрема, за інформацією Opendatabot за пів року у Житомирській області народилися 3163 дитини. Тоді як за цей час померли 9733 людини. Відповідно, на Житомирщині смертність також перевищує народжуваність у понад 3 рази.
Як повідомляв Житомир.info, станом на 22 лютого 2022 року у Житомирській області на 36 народжень припадало 100 смертей.