Місто

Коли Житомир розвантажать від «пробок»?

1 серпня 2008, 13:20

П’ятниця, 25 липня, 16 година дня. Таксі везе мене по вул. Щорса. Нам на Московську. Через Сінний ринок ближче, однак там, як завжди, автомобільна пробка.
«Краще об’їхати», - каже таксист. Як і решта водіїв, він знає подібні «зони ризику» як своїх п’ять пальців і оминає їх, бо «пробкова» проблема вже давно вийшла за межі Києва. Щодня у Житомирі гальмується рух транспорту на вулицях Перемоги, Київській та Домбровського в районі Сінного ринку. Бо якщо в радянські часи у Житомирі було зареєстровано не більше 10000 одиниць транспорту, то на сьогодні ця цифра як мінімум у сім разів більша, стверджує головний спеціаліст управління транспорту і зв’язку Житомирської міської ради Павло Антонюк. Він і розповів нам, як міська влада бореться з автомобільними пробками.
Від вул. Шелушкова по Гоголівській в напрямку Житнього ринку вже два місяці як введено односторонній рух транспорту та встановлено світлофор на перехресті вулиць Шелушкова і Гоголівської. Тепер приміський транспорт без жодних труднощів дістається до автостанції №2 м. Житомира, а покупці – до Житнього ринку.
У серпні цього року виконком Житомирської міської ради планує організувати односторонній рух і по вулиці Перемоги -  від Котовського до майдану Короленка. У зворотному напрямку автомобілі оминатимуть цю ділянку, рухаючись майданом Короленка до вулиці Якіра по Старовільській. Тролейбуси ж по Перемоги рухатимуться, як і раніше, в обох напрямках. «Нововведення уже погоджене з ДАІ, - говорить головний спеціаліст. - Виставлені майже всі дорожні знаки і світлофори. На перехрестях вулиць Старовільської-Ольжича і Старовільської-Якіра чекають на включення два звукових світлофори. Вони допоможуть зорієнтуватися на перехрестях людям зі слабким зором, що мешкають на вул. 8 Березня».
Спільно з Житомирською облдержадміністрацією міськвиконком планує перенести і рух більшості приміських автобусів - з центральних вулиць Житомира на менш завантажені. Це стосується і вул. Домбровського в районі Сінного ринку. Адже, крім безперервного потоку приватних автомобілів, тут роблять зупинки маршрутні автобуси і неповороткі ЛАЗи. З Київської вулиці вже перенесений рух 11-го маршрутного автобуса на Котовського. Незабаром по вул. Котовського пустять і 19-й маршрут. Аби розвантажити від транспорту головні вулиці нашого міста, міськвиконком розглядає питання введення одностороннього руху транспорту на вулицях Київській, Котовського та ряду інших вулиць Житомира, каже Павло Антонюк.
Анна Дмитрієва, газета "НОВОСТИ ПО-ЖИТОМИРСКИ", №14 от 31 июля 2008 года

Житомир.info


 

Матеріали по темі